16 ogledov

Zmaga Lorbka in Begića, rekord Bokija

real madrid EPA
Končane so tekme 3. kola Top 16 v košarkarski Evroligi. Zmage so vknjižili Erazem Lorbek (Barcelona), Saša Vujačić (Anadolu Efes) in Mirza Begić (Real Madrid). Sklonjene glave sta igrišče zapustila Zoran Dragić (Unicaja) in Boštjan Nachbar (Brose). Slednji je dosegel kar 35 točk, a kljub temu moral priznati premoč moskovskemu CSKA.

Košarkarji Anadolu Efesa, kjer igra Saša Vujačić, so zabeležili drugo zmago v konkurenci najboljših šestnajstih ekipe Evrolige. Slovenski košarkar je za zmago nad Albo Berlin prispeval 10 točk in štiri skoke. Z nazivom najboljšega strelca sta se okitila Jordan Farmar in Duško Savanović, ki sta dosegla po 15 točk.  V nemški ekipi je s petnajstimi točkami in enajstimi skoki blestel Deon Thompson, medtem ko sta Je'Kel Foster in Yassin Idbihi dodala 11 oziroma 10 točk.

Real do zmage v izdihljajih tekme

erazem lorbek barcelone | Avtor: EPA EPA
Real Madrid Mirze Begića si je zmago proti Žalgirisu zagotovil dobre tri sekunde pred koncem srečanja, ko je izza črte zadel Sergio Rodriguez in Špancem priigral točko prednost. Le ta je zadostovala za tretjo zaporedno zmago Madridčanov. Tekma je bil vseskozi izenačena, čeprav so Litovci na začetku pobegnili na deset točk prednosti. Ekipi sta se v nadaljevanju ves čas menjavali v vodstvu, Real pa je povedel tik pred koncem. Marko Popović je imel priložnost, da postane veliki heroj Žalgirisa, vendar njegov met ni našel poti v mrežico. Pri Realu je bil najboljši Nikola Mirotić, ki je dosegel 17 točk. Najboljši strelec tekme je bil Popović z 21 točkami.

Siena je z 82:76 premagala Himki in skupaj s Cajo Laboral zaseda vrh lestvice v skupini F. Barcelona Erazma Lorbka, ki je dosegel šest točk in tri skoke, z 78:68 premagala Olympiacos.

Rekord Bokija (35 točk!) premalo pri CSKA

Slovenski reprezentant Boštjan Nachbar je s svojim rekordnim strelskim izkupičkom v Evroligi vse do zadnje četrtine ohranjal upe Brose Baskets za presenetljivo zmago pri CSKA Moskvi, a eni izmed favoritov za končno zmago na koncu niso dovolili presenečenja.

Nachbar je bil v prvem polčasu praktično nezgrešljiv (trojke 5/6) in dosegel kar 19 točk, svoje moštvo pa je v zaključku tekme dvakrat še uspel približati na štiri točke zaostanka, upe pa jim je nekaj manj kot minuto pred koncem s trojko razblinil prvi igralec tekme Viktor Hrjapa.

CSKA je tako zmagal že osmič v nizu, ki se vleče vse od zadnjega poraza v skupinskem delu proti Regal Barceloni. Nachbar je ob metu za dve 6/11 (za tri 6/7) zbral še štiri skoke in tri asistence za statistični indeks 36, ki bo morda dovolj tudi za naziv najkoristnejšega igralca tedna.

Na izjemno pomembni tekmi dveh ekip, ki sta bili po začetku Top 16 še brez zmage, je Maccabi Electra visoko premagala Fenerbahče (91:73). Izraelci so turškemu moštvu v zadnji četrtini nasuli neverjetnih 38 točk.