Zmaji goste 'zbombadirali' s trojkami

Joksimović Omić Vladović Partizan Beograd Union Olimpija dvorana Pionir ABA
1/8
ABA
Slovenci so tokrat proti Srbom odnesli polovičen izkupiček. Olimpija doma ugnala Mega Vizuro (88:75), Krka pa je po odlični prvi četrtini klonila v Kragujevcu pri Radničkem (84:77).

Navijači v Stožicah so bili danes priča tekmi, kakršne navijači Uniona Olimpije v tej sezoni vidiijo le redko. Zmaji so namreč že v drugi četrtini prišli do lepe prednosti in so tekmo mirno pripeljali do konca in ugnali Mega Vizuro s trinajstimi točkami razlike.

Glavni atribut Olimpije je bil danes met za tri točke, saj so bili uspešni kar štirinajstkrat, na drugi strani pa gostje zgolj enkrat. Finec Sasu Salin je očitno le prenesel evropsko formo na parket jadranske lige, saj je bil z 20 točkami prvi strelec Ljubljančanov. Svoje sta dodala tudi Alen Omić s 16 in pvo ime zmajev Deividas Gailius s 13 točkami. Pri gostih je bil ob prvem strelcu Jokiću (20 točk) razpoložen tudi nekdanji zmaj Ratko Varda, ki je svojemu bivšemu klubu nasul 14 točk.

Novo razočaranje za slovenske državne prvake

Potem ko so sredi tedna v pokalu Eurochallenge izgubili na gostovanju pri Uralu in tako zapravili večji del možnosti za preboj v nadaljnje tekmovanje, se porazi Krke vrstijo tudi v regionalnem tekmovanju. V dvorani Jezero so proti obubožanemu Radničkemu doživeli sedmi poraz v ligi Aba ali petega v zadnjih šestih nastopih.

Za Krko je razveseljivo le dejstvo, da sta se ekipi pridružila dlje časa poškodovana Edo Murić in Jasmin Hukić. Slednji je igral slabih 15 minut, slovenski reprezentant pa je na parketu prebil največ minut (34) med vsemi izbranci Aleksandra Džikića in zbral 12 točk ter sedem skokov.

Lešić po Olimpiji pokopal še Krko

Žal to ni bilo dovolj za slavje Krke, pa čeprav je ta odlično odprla tekmo in si po uvodnih desetih minutah priigrala 14 točk naskoka. V tem času je dosegla 28 točk oziroma eno več kot v naslednjih dveh četrtinah. Ti je izgubila s 27:52, posledično je bilo na semaforju 66:55. V zadnji četrtini so se Novomeščani sicer približali na 72:69, vendar so imeli gostitelji dovolj razpoloženih igralcev, da so odbili vse napade. V prvi vrsti Savo Lešića, ki je dosegel 29 točk (met za dve točki 11:15), zbral 11 skokov in imel statistični indeks 41.

Krko v torek čaka nastop v evropskem tekmovanju proti madžarski ekipi Fortress Jaszberenyi, naslednjo soboto pa bo v dvorani Leona Štuklja veliki slovenski derbi z Unionom Olimpijo.

Martić poražen na debiju, preobrat Szolnokega

Na svoji prvi tekmi na klopi MZT Skopja je Zoran Martić doživel boleč poraz. V dvorani Pecara v Širokem Brijegu so Makedonci v obračunu ekip z dna lestvice tesno klonili (67:63). Široki ima sedaj le še zmago manj od Martićeve čete, z zmago proti Mega Vizuri pa so se na enako razlika približali tudi Ljubljančani.

Szolnoki je doma presenetil Partizan in po velikem preobratu odnesel dve točki. Črno-beli so ob polčasu vodili že za 14, a na koncu tudi to ni bilo dovolj, da bi preprečili slavje domačinov, ki so v odličnem drugem polčasu prebornili rezultat.