17 ogledov

Zmaji korakajo proti zaključnemu turnirju

Zagreb : Union Olimpija 85:89
1/16
Košarkarji Uniona Olimpije so v sklopu 23. kola lige NLB slavili na gostovanju pri Zagrebu (89:85). Krka je že v soboto slavila proti Budućnosti in se uvrstila na zaključni turnir četverice.

Ljubljančani so odlično začeli tekmo in po štirih zaporednih trojkah Uniona Olimpije se je zdelo, da zmaje v Zagrebu čaka lahko delo. Toda ni bilo tako, saj so se varovanci Mladena Erjavca hitro prebudili in se že do konca prve četrtine vrnili v igro. V drugi četrtini so domači prevzeli pobudo in na odmor odšli s tremi točkami prednosti (41:38).

V drugem polčasu so košarkarji Zagreba na krilih izjemno razpoloženega Luke Žorića – na koncu 29 točk – še stopnjevali svoj ritem in v zadnjo četrtino so Ljubljančani odšli s petimi točkami zaostanka. V zadnjem delu tekme je prišla do izraza daljša klop zmajev, ki so sprva ujeli domače, nato pa s pomembnimi koši Gorana Jagodnika in Vlada Ilievskega prišli do zelo pomembne zmage v Zagrebu (89:85).

Krka že na zaključnem turnirju

Košarkarji Krke so se kot prva ekipa praktično že uvrstili na zaključni turnir lige NLB, ki bo od 19. do 21. aprila v Ljubljani. Tri kola pred koncem rednega dela imajo tri zmage prednosti pred Budućnostjo, zaradi tokratne zmage pa tudi boljšo medsebojno razliko.

Za Novomeščane je bila tekma z Budućnostjo izjemno pomembna, saj imajo v zadnjih treh krogih težaven razpored; gostovanje pri Ciboni in Hemofarmu ter domačo tekmo s Partizanom. Vsa ta srečanja bodo zdaj odločala le o končnem vrstnem redu ter čim boljšem izhodišču pred polfinalom.

Pot do zmage je bila vse prej kot lahka. Krka je sicer vseskozi narekovala ritem igre in imela prednost na semaforju, toda Budućnost se je hrabro vračala v igro. Tako je bilo to v prvem polčasu, ko so varovanci trenerja Aleksandra Džikića povedli z 29:22, vendar prvi del zaključili z delnim izidom 6:14 in imeli pol koša zaostanka ob odmoru.

Tudi naslednji pobeg Krke (47:40) so Črnogorci ustavili, tako da sta ekipi v zadnjo četrtino krenili poravnani. Odločitev o zmagovalcu je padla v sklepnih minutah, ki so jih domačini odigrali suvereno in pametno, tako da so se lahko po koncu tekme prešerno veselili zmage, podobno kot njihov trener Džikić, ki je parket zmagovalno zapustil z iztegnjeno roko in štirimi prsti v zraku.