11 ogledov

Zmaji po črnih minutah le prišli do zmage

Samo Udrih
1/18
V 21. kolu lige NLB so košarkarji Uniona Olimpije v prijetno polnih Stožicah uspeli streti odpor Cedevite (75:67). Krka je že pred tem prišla do zanesljive zmage nad Igokeo in se tako utrdila na vrhu lestvice.

Prva četrtina je minila v izenačenem boju, zmaji pa so rahlo boljšo igro kronali s prednostjo štirih točk (21:17). V drugi četrtini so domači stopili na plin prav ob koncu polčasa, ko se je razigral Sašo Ožbolt, ki je v prvih 20 minutah v statistiko vpisal 10 točk. Košarkarji Uniona Olimpije so tako na odmor odšli z 11 točkami prednosti (40:29).

S kolektivno igro – v prvem polčasu se je med strelce vpisalo sedem zmajev – so varovanci Jureta Zdovca nadaljevali tudi v tretji četrtini. A po vodstvu s 17 točkami prednosti (51:34) so prišle krizne minute, ko Ljubljančani niso našli pravih rešitev v obrambi in napadu. Košarkarji Cedevite so se tako dobro minuto do konca tretjega dela po seriji 15:2 približali na vsega štiri točke zaostanka (53:49). Nato so sledile plodne minute tokrat razpoloženega Ožbolta, ki je bil z 20 točkami na koncu najboljši strelec tekme, in ko so se domači na krilih domače publike znova prebudili iz poznega zimskega spanca ter povedli za 12 točk, je bila tekma slabi dve minuti pred koncem odločena.

Tako Ljubljančani kot Novomeščani so z zmagama pet kol do konca rednega dela lige NLB storili velik korak k uvrstitvi na zaključni turnir četverice.

Krka brez težav pri Igokei
Krka
, ki še naprej igra zelo dobro, je tokrat brez težav prišla do zmage na gostovanju v Aleksandrovcu pri Igokei. Novomeščani so nadzirali potek dvoboja od prve do zadnje minute. Že po prvi četrtini so si priigrali kar 19 točk prednosti (28:9). V nadaljevanju se je domačim, za katere slovenski košarkar Nebojša Joksimović v 29 minutah ni dosegel niti točke, uspelo približati, toda varovanci Aleksandra Džikića so brez večjih težav tekmo varno pripeljali do konca. Pri Dolenjcih je največ točk, 15, dosegel Dušan Djordević, medtem ko se je pri Igokei po pričakovanjih najbolj izkazal Brian Chase.

Dvojni dvojček Zorana Dragića

Zoran Dragić je bil tokrat drugi strelec svoje ekipe (14 točk), pohvali pa se lahko z dvojnim dvojčkom, saj je zbral tudi 10 skokov. Z izjemno natančnim metom (4/5 za dve, 0/0 za tri, 6/7 za ena) je bil po valorizaciji uradne spletne strani lige NLB tudi najboljši igralec tekme, saj je za svojo predstavo dobil indeks 25.