25 ogledov

Zmaji popolnoma razbili Hemofarm

Union Olimpija, Boisa, Jagodnik
1/25
Union Olimpija je v 19. kolu lige NLB v Stožicah popolnoma deklasirala srbski Hemofarm. Nemočni gostje so le opazovali šov zmajev, ki so na koncu slavili z 42 točkami prednosti (104:62). Tesna zmaga Krke.

Ko so košarkarji Hemofarma v prvi četrtini vodili z 10:9 je kazalo, da bodo gledalci v Centru Stožice gledali izenačen dvoboj, a po delnem izidu zmajev 11:0 je na semaforju po koncu prvega dela pisalo 23:12. Prednost Olimpije, ki so pokazali raznovrstno in atraktivno košarkarjev, je v drugi četrtini rasla iz minute v minuto, ob koncu prvega polčasa pa je na semaforju pisalo 50:30.

''Debi'' Boise
Trener Ljubljančanov Jure Zdovc je na začetku drugega polčasa v igro poslal tudi povratnika po poškodbi Gruzijca Vladimerja Boiso, ki ga je ljubljansko občinstvo pozdravilo z bučnim aplavzem. Ta se je ob še boljši igri zmajev, ki so v zadnji četrtini igrali celo s peterko Perry, Salin, Lorbek, Murič in Boisa, v drugem polčasu tudi prvič v letošnji sezoni vpisal med strelce – na koncu je dosegel dve točki s črte prostih metov. Gostje, ki so med tednom gostovali v Španiji, niso bili kos razpoloženim zmajem, ki so navijačem v Stožicah pokazali, da lahko zmagujejo tudi z visoko razliko. Končni izid - 104:62! Pri zmajih so se izkazali vsi, ki so stopili na parket, na koncu pa je na vrhu lestvice strelcev pristal Sašo Ožbolt, ki je dosegel 16 točk.

Krka kmalu zapravila zmago
Krka, ki je na gostovanju pri Crveni zvezdi ob polčasu vodila za 13 točk, je na koncu trepetala za zmago. V zadnjem napadu je Nemanja Nedović metal za tri točke, a zgrešil, tako da so se 12. letošnje zmage v ligi NLB razveselili novomeški košarkarji. Olimpija in Krka, pri kateri se je tokrat najbolj izkazal nekdani zmaj Dušan Djordević (20 točk) sta po 19. kolu na drugem oz. tretjem mestu lestvice lige NLB.