125 ogledov

Prvi na lestvici: Zmaji uspešni tudi v drugo

Jacob Pullen Borac/Duško Radišić
Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugem krogu lige Aba v gosteh premagali Borac iz Čačka s 85:76 (24:12, 44:34, 68:48).

Ljubljanski košarkarji so dosegli drugo zmago v regionalnem tekmovanju. Po uvodni visoki zmagi nad tekmeci iz Novega mesta z 88:56 so brez posebnih težav slavili tudi v Čačku in se zavihteli na vrh lestvice.

Do četrte minute je bila tekma izenačena, nato pa so vajeti igre v svoje roke vzeli izbranci ljubljanskega trenerja Jurice Golemca. Po izidu 9:9 so gostitelje zasenčili v vseh elementih igre in prvo četrtino zaključili z vodstvom s 24:12, najvišjo prednost v prvi polovici dvoboja pa so imeli v 17. minuti, ko je bilo 40:25.

Zmaji so slabo odprli drugi polčas in gostiteljem dovolili, da so se jim v 23. minuti približali na štiri točke zaostanka (46:42). Nato so znova zaigrali resno in odgovorno ter po delnem izidu 11:0 tri minute kasneje povedli s 57:42, ob koncu zadnje četrtine pa si priigrali tudi najvišje vodstvo na tekmi (68:48) ter tako razrešili vse dvome o zmagi.

V ljubljanski ekipi sta bila najbolj učinkovita Jacob Pullen s 23 in Melvin Ejim z 18 točkami, medtem ko je Zach Auguste 14 točkam dodal še 12 skokov.

Ljubljanska zasedba bo naslednjo tekmo v tem regionalnem tekmovanju igrala 11. oktobra, ko bo gostila FMP.

1. Cedevita Olimpija     2   2   0   173:132   4
 2. Partizan              2   2   0   147:132   4
 3. FMP                   2   1   1   161:163   3
 4. Igokea                2   1   1   172:178   3
 5. Studenstki centar     2   1   1   162:179   3
 6. Krka                  2   1   1   147:168   3
 7. Crvena zvezda         1   1   0    97:61    2
 8. Mega                  1   1   0   101:68    2