10 ogledov

Zmaji z delnim izidom 10:0 umirili Helios

Jagodnik Bubnič Helios Domžale Union Olimpija liga Telemach za prvaka Saša Despot
Union Olimpija je hitro pozabila na poraz proti Zlatorogu. Zmaji so v 8. kolu po zaslugi odličnega zaključka (delni izid 10:0) v dvorani Tivoli s 74:65 odpravili Helios. Do zmage tudi Krka in Zlatorog.

Po spodrsljaju sredi tedna v Laškem so se petnajstkratni slovenski prvaki, košarkarji Uniona Olimpije, vrnili v zmagovalne tirnice. V derbiju kola v dvorani Tivoli so še drugič v ligi za prvaka premagali Helios.

Končna razlika ni pravi pokazatelj dogajanja na terenu, ki je bilo veliko bolj razburljivo in napeto. Gostje so tri minute pred koncem še vodili, nato pa so Ljubljančani tekmo končali z delnim izidom 10:0. Union Olimpija je dobro odigrala prvi polčas. Že v trinajsti minuti je prvič prišla do dvomestne prednosti (29:17), s približno takšno razliko pa je odšla tudi na odmor. Sledila je četrtina v znamenju Heliosa, ki je drugi polčas odprl z delnim izidom 13:0 in v 24. minuti prvič na tekmi povedel (38:40). Čeprav so se zeleno-beli znova vrnili v občutno vodstvo (52:43), pa preobratov še zdaleč ni bilo konec. Varovanci Zmaga Sagadina so imeli pred zadnjo četrtino prednost 55:52 in bili vse do zadnjih minut v igri za zmago. Preprečila sta jima jo Jan Močnik s četrto trojko iz petih poskusov in Sasu Salin, ki je takoj za tem zadel izza polkroga za 70:65. Končni izid je postavil najboljši posameznik na tekmi Dino Murić - 16 točk, 13 skokov.

Union Olimpija bo do konca lige za prvaka gostovala še v Šentjurju in se doma pomerila s Krko, Helios pa bo v sredo igral s Krko v Novem mestu, naslednjo soboto pa gostil zasedbo Zlatoroga.

Krka odpihnila Elektro

Košarkarji Krke so zanesljivo zabeležili četrto zaporedno zmago v ligi za prvaka in se prvič v sezoni povzpeli na vrh lestvice. Po zmagah so izenačeni z Unionom Olimpijo in Heliosom, z obema tekmecema pa se bodo še srečali. V naslednjem kolu najprej doma z Domžalčani, v zadnjem pa v gosteh z Ljubljančani. Novomeščani so bili v Šoštanju boljši tekmec vseh štirideset minut. Do odmora so si priigrali dovolj visoko prednost, da je lahko njihov trener Aleksander Sekulič v nadaljevanju priložnost ponudil vsem igralcem in prednost je še kar naprej naraščala. Ustavila si je pri 32 točkah, od dvanajstih igralcev, ki so vstopili v igro, pa se le Bojan Krivec ni vpisal med strelce.

Zlatorog brez večjih težav v Šentjurju

Košarkarji Zlatoroga so si dve koli pred koncem lige Telemach za prvaka na stežaj odprli vrata polfinala. Pred najbližjim zasledovalcem Elektro imajo dve zmagi prednosti ter precej boljšo medsebojno razliko, hkrati pa bodo v naslednjem krogu v sredo, 25. aprila, v dvorani Tri lilije gostili prav ekipo Gašperja Potočnika iz Šoštanja. V Šentjurju je Zlatorog tekmo odločili že v prvem polčasu. Po dvajsetih minutah igre je imel na krilih Alena Omića (11 točk) in Nejca Strnada (10) že velikih dvajset točk prednosti, ki jih je v nadaljevanju rutinirano zadržal. Novi trener Laščanov Ervin Dragšič je na svoji tretji tekmi zabeležil drugo zmago. Začel je s porazom proti Krki, v prejšnjem kolu je pripravil prvovrstno presenečenje z zmago nad Unionom Olimpijo, zdaj pa se je okitil še s skalpom lokalnega tekmeca.