11 ogledov

Zmaji začeli s +22, Krka s +21

Jaka Klobučar je ob vrnitvi v dres Olimpije igral 15 minut in dal pet točk. (Fot Žurnal24 main
Začel se je drugi del tekmovanja v ligi Telemach za prvaka. Tekmovanju sta se pridružila Union Olimpija in Krka. Zmaji so začeli z zmago nad Elektro za 22 točk, Krka pa z zmago za 21 nad Slovanom.

V prvem kolu drugega dela košarkarske lige Telemach je Union Olimpija v ligi za prvaka v Ljubljani premagala Elektro iz Šoštanja z 82:60. Zmaji so tako potrdili vlogo favorita v slovenskem prvenstvu. Že v prvem delu so si ustvarili veliko prednost. Varovanci Dušana Hauptmana so le v uvodnih minutah držali priključek do izida 7:5, nato pa so pivovarji hitro povedli s 16:6 in prednost do prvega odmora zvišali na 15 točk. V nadaljevanju je prednost zrasla na 20 točk in več, ki je Ljubljančani niso več izpustili iz rok. Šoštanjčani se sicer niso predajali, se tri minute pred koncem približali na 12 točk (67:55), a so bili daleč od presenečenja. Kenny Gregory je bil z 22 točkami prvi strelec tekme, povratnik v ekipo Jaka Klobučar jih je dal pet. V naslednjem kolu sta obe moštvi pred težko nalogo. Union Olimpijo čaka gostovanje v Domžalah, Šoštanjčani pa odhajajo na gostovanje k drugemu NLB-ligašu Krki.

8. Elektra 1

Novomeščani so izjemne košarkarske predstave prikazali že v regionalni ligi, kjer so osvojili tretje mesto in se uvrstili na zaključni turnir četverice v Ljubljani, v svoji uvodni tekmi v državnem prvenstvu pa so brez večjih težav slavili na Kodeljevem. Domači košarkarji so se favoriziranim gostom dostojno upirali le v prvi četrtini, nato pa njihovi tekmeci iz dolenjske prestolnici bolj odločno pohodili stopalko za plin in na veliki odmor odšli s prednostjo desetih točk (44:34). Izbranci gostujočega stratega Aleksandra Džikića, ki jih v prihodnjem tednu čaka silno naporen razpored (poleg obveznosti v domačem prvenstvu se bodo še dvakrat pomerili z ekipo Lukoil Academic v četrtfinalu pokala eurochallenge), so vse dvome o zmagi razrešili v 26. minuti, ko so povedli z 61:40. V nadaljevanju so malce popustili, tako da so gostitelji v začetku zadnje četrtine znižali na 56:67, a nato znova zaigrali bolj odločno in zlahka osvojili obe točki. V zmagoviti zasedbi je poleg prvega strelca tekme Gorana Ikonića (17 točk) blestel nekdanji košarkar Slovana Zoran Dragić, ki je dosegel 16 točk in pobral 11 žog pod obema obročema, v domači ekipi pa sta Uroš Zadnik in Miha Fon dosegla po 12 točk.