24 ogledov

Zvezda prinesla darilo, Real pa neusmiljen

Luka Dončić Profimedias
Košarkarji madridskega Reala so si s prepričljjivo zmago proti Crveni zvezdi že zagotovili nastop v končnici.

Košarkarji so dokončali delo v 25. krogu košarkarske evrolige. Uspešna sta bila tudi oba Slovenca, ki sta danes zaigrala, mladi zvezdnik Reala Luka Dončić je s špansko ekipo premagal Crveno zvezdo z 98:68, Aleksej Nikolić pa je bil z nemškim Brose Basketom v gosteh presenetljivo zlahka boljši od Anadoluja Efesa s 87:68.

Nemci so brez večjih težav premagali turške tekmece, lep delček pa je k uspehu prispeval tudi Nikolić. Na parketu je tokrat preživel 11 minut, dosegel je štiri točke, dodal pa še po en skok in podajo, v zaključku dvoboja pa si je hitro nabral osebne napake in moral predčasno na klop.

Real je lažje od pričakovanj strl Beograjčane. Ti so pokleknili že v prvi četrtini, ki so jo domači dobili s kar 38:24, potem pa je Real v vsaki četrtini še nekaj dodal in na koncu visoko zmagal, čeprav se je ustavil tik pod stotico. Razpoložen je bil tudi Dončić, ki je dosegel nekaj atraktivnih košev in navdušil navijače. Na koncu je v 19 minutah končal pri sedmih točkah, dodal pa še štiri skoke in pet podaj.

Beograjčani so pred tekmo sicer čestitali Dončiću za njegov 18. rojstni dan in mu podarili dres. Mladi slovenski košarkar se je sicer na prvi tekmi v Beogradu poškodoval.

Že v četrtek je od Slovencev nastopil Jaka Blažič. Njegova Baskonia Vitoria je v gosteh premagala Fenerbahče Istanbul z 79:74. Blažič je k pomembni zmagi Baskov v boju za zgornjo polovico lestvice prispeval sedem točk. Blažič je na igrišču preživel deset minut, v statistiko pa dodal še en skok.

Moštvo Zorana Dragića Emporio Armani je v Tel Avivu izgubilo z 82:92, slovenskega košarkarja zaradi poškodbe ni v ekipi.