13 ogledov

Kralji prekinili mini niz porazov

Anže Kopitar (v sredini) je tokrat prvič po šestih tekmah ostal brez točke, a se Žurnal24 main
Hokejisti Los Angeles Kings so po razburljivem zaključku srečanja proti Boston Bruins (4:3), odločila je šele šesta serija kazenskih strelov, uspeli prekiniti mini niz treh porazov.
Najboljši strelci:
1. S. Stamkos (Tampa) 34 točk (19 golov, 15 podaj)
28. A. Kopitar (LA Kings) 19 (6, 13)

Los Angeles Kings so v večer, ki je ponudil kar enajst obračunov, krenili s slabo popotnico treh porazov. Toda mini niz porazov se Kraljem na začetku srečanja ni prav nič poznal. Brad Richardson je za vodstvo LA Kings z 1:0 zadel že v 57 sekundi, na 2:0 pa je v 12. minuti prve tretjine povišal kasnejši junak Michal Handzus. Mreži se nato v prvi tretjini nista več zatresli. Ko pa je Jarret Stoll v tretji minuti drugega dela vodstvo povišal na 3:0, so mnogi navijači moštva iz mesta angelov bržkone že slavili zmago, vendar se je Boston uspel vrniti v igro. Za preobrat, ki je prinesel podaljške in nato kazenske strele, so poskrbeli Blake Wheeler, Gregory Campbell, zadela že v drugi tretjini, ter Patrice Bergeron.

Handzus v šesti seriji za "nesrečno" trinajsto zmago
V loteriji sta zablestela oba vratarja. Prvi so streljali igralci Bostona, Bergeronu je ta večer izjemni Jonathan Quick (v rednem delu je zaustavil 38 strelov kosmatincev) strel ubranil. Enako je bilo na drugi strani, ko je kazenski strel vratar Bostona Tim Thomas ustavil našemu Anžetu Kopitarju, Hrušičan je po šestih tekmah ostal brez točke. Vratarja obeh moštev sta nato nadaljevala s svojim šovom vse do šeste serije, ko je Handzus za "nesrečno“ trinajsto zmago Kraljev v sezoni le uspel premagati Thomasa.

Los Angeles, vodilno moštvo pacifiške skupine, se je na vrhu zahodne konference izenačil z Detroitom. Obe moštvi imata 26 točk, vendar pa imajo Kopitarjevi Kralji dva tekmi več.