83 ogledov

Kralji v podaljšku pogasili plamene

Anže Kopitar Kings Lightning Profimedia
Anže Kopitar na tekmi ni dosegel točk.

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški hokejski ligi NHL na svojem ledu po podaljšku s 4:3 ugnali Calgary Flames. Po treh minutah in 23 sekundah dodatka je dvoboj odločil Adrian Kempe. Kapetan domačih Anže Kopitar ni dosegel točke, v 21 minutah in 54 sekundah je sprožil štiri strele na vrata tekmecev iz Kanade.

Los Angeles je bil blizu zmage že v rednem delu, ko je vodil s 3:1, a se je tekma prevesila v podaljšek.

Po manj kot treh minutah in pol tekme so povedli gostje, ko je bil uspešen Jonathan Huberdeau. Dve minuti in 19 sekund pred koncem uvodne tretjine je za domače izenačil Gabriel Vilardi. Po drugi tretjini, ko ni bilo golov, sta dva zaporedna v desetih sekundah druge minute zadnje tretjine za domače zabila Phillip Danault in Blake Lizdotte.

Tyler Toffoli je znižal v sedmi minuti zadnjega dela, Dillon Dube je šest minut in pol pred koncem rednega dela izsilil podaljšek, v katerem je bil uspešen Kempe po podaji Viktorja Arvidssona.

Los Angeles je dosegel še četrto zmago po vrsti za 43. točko v sezoni. V razvrstitvi zahoda se je izenačil z Winnipegom ter zaostaja le točko za Dallasom in štiri točke za vodilnim Las Vegasom.

V Ottawi domači Senators niso bili kos gostom iz prestolnice Washington Capitals, ki so slavili po podaljšku s 3:2.

Kapetan Washingtona Aleks Ovečkin je imel dve podaji, Marcus Johansson pa je zadel odločilni zadetek v tretji minuti podaljška v Canadian Tire Center.

Ovečkin ostaja pri 800 golih v ligi NHL. Ni dosegel zadetka že na svoji četrti tekmi po vrsti. Moskovčan namreč lovi poseben dosežek, da bi se na drugem mestu večne lestvice strelcev izenačil z Gordiejem Howejem (801). Wayne Gretzky vodi z 894.

Jevgenij Kuznecov je dosegel gol in asistenco za Capitalse, ki so zmagali trikrat zaporedoma.

William Nylander je z golom in dvema podajama pomagal Toronto Maple Leafs premagati Philadelphia Flyers s 4:3 v Scotiabank Areni.

Jaccob Slavin je v PPG Paints Areni v Pittsburghu zadel po 23 sekundah podaljška za sedmo zaporedno zmago Carolina Hurricanes, ki je s 4:3 ugnala Pittsburgh Penguins. Zasedba iz Severne Karoline je z 48 točkami druga na vzhodu.

Mestni derbi v New Yorku je pripadel Rangersom, ki so z izjemno tretjo tretjino povsem onemogočili Islanders. Barclay Goodrow je zadel v tretji minuti zadnje tretjine za izenačenje na 3:3, Kaapo Kakko je zabil zgolj 2:47 minute pred koncem tretje tretjine za 4:3, Vincent Trocheck pa je zadel gol v nebranjeno mrežo 1:32 minute pred koncem za zmago s 5:3 proti v Madison Square Gardnu.

Hokejisti vodilne zasedbe vzhoda Boston Bruins so bili uspešni na ledu domače dvorane TD Garden ter ugnali Winnipeg Jets s 3:2. Bruins so postali deseta ekipa v zgodovini lige NHL, ki je dosegla vsaj točko na vsaki od svojih prvih 20 domačih tekem v sezoni.

"Ko imaš ta rekord, ko imaš sezono, kot jo imamo mi, postaneš malce prevzeten," je dejal napadalec Bostona Nick Foligno.

Elias Pettersson se je vrnil po bolezni in dosegel dva zadetka ter tri podaje in zmagoviti kazenski strel za zmago Vancouver Canucks s 6:5 proti Seattle Kraken v Rogers Areni. Pettersson je izsilil tudi podaljšek 5:5.

Erik Karlsson je dosegel gol in tri podaje za San Jose Sharks v četrtkovi zmagi s 5:2 proti Minnesota Wild v SAP Centru.

Izidi:
Toronto Maple Leafs - Philadelphia Flyers  4:3
Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes  3:4 (podaljšek)
New York Rangers - New York Islanders      5:3
Ottawa Senators - Washington Capitals      2:3 (podaljšek)
Boston Bruins - Winnipeg Jets              3:2
Vancouver Canucks - Seattle Kraken         6:5 (kazenski streli)
Los Angeles Kings - Calgary Flames         4:3 (podaljšek)
(Anže Kopitar brez točke, 4 streli v 21:54 min. za LA Kings)

2. Winnipeg      21  11    1  110:84    43
3. Minnesota     19  11    2  104:90    40
4. Colorado      18  11    2   93:82    38
5. St Louis      16  16    1  101:119   33
6. Nashville     14  13    4   80:95    32
7. Arizona       10  16    5   85:116   25
8. Chicago        7  20    4   70:120   18