17 ogledov

Kralji zmagujejo tudi brez Anžeta

Čeprav Justina Williamsa (desno) ni v moštvu, to njegovi soigralci znajo nadokna Žurnal24 main
Moštvo Los Angeles Kings je v ligi NHL doseglo pomembno zmago. Kralji so s 3:1 premagali Dallas ter se na 4. mestu zahodne konference s 96 točkami izenačili s Phoenixom. Le še zmaga jih loči od končnice.

Ob odsotnosti udarnega napadalnega dvojca zaradi poškodb Justina Williamsa in najboljšega strelca Kraljev Anžeta Kopitarja so stopili v ospredje drugi igralci. V polno je najprej v peti minuti druge tretjine zadel Wayne Simmonds, dobro minuto kasneje je za goste izenačil Brad Richards, a je nato sledila sijajna tretja tretjina, ko je gostujočega vratarja Karija Lehtonena pretental Matt Greene z drugim golom sezone. Nato pa je osem sekund pred koncem tekme končni izid z golom v nebranjeno mrežo postavil Dustin Brown. Kralji imajo na sporedu le še štiri tekme do konca rednega dela sezone.

Detroit Red Wings, za katerega je v letošnji sezoni igral tudi Pesničan Jan Muršak, je na gostovanju pri Nashvillu v podaljšku slavil zmago s 4:3. Rdeča krila so še v drugi tretjini zaostajala za tri gole razlike 0:3, a so nato pripravila preobrat ter izsilila podaljšek, v katerem je tekmo odločil Danny Cleary.