17 ogledov

Kranjec brez finala, najboljši Prevc

skakalci harrachov prevc Reuters
V italijanski dolini Fiemme oziroma Predazzu se ta konec tedna mudijo skakalci. Nedeljsko tekmo je dobil kamil Stoch, najboljši Slovenec je bil Peter Prevc na 10. mestu, Robert Kranjec je pristal na 37. mestu.

Poljak Kamil Stoch (258,5) je zmagovalec druge tekme svetovnega pokala smučarjev skakalcev v italijanski dolini Val di Fiemme. V finalu so nastopili tudi štirje Slovenci, najboljši med njimi pa je bil vnovič Peter Prevc (228,4), ki je po finalni seriji z 12. napredoval na deseto mesto.

Jernej Damjan (221,3 točke), ki je bil po polovici tekme osmi, je na koncu zasedel 15. mesto, Dejan Judež (212,2) je s 15. nazadoval na 22. mesto, a vseeno prišel do svojega najboljšega dosežka kariere na tekmah svetovnega pokala, Jure Šinkovec (209,2), ki je bil pred finalom deseti, pa je v finalu izgubil kar 15 mest in končal kot 25.

Zunaj finala sta v slovenski ekipi še drugič zapored ostala Robert Kranjec, ki je tekmo končal na 37. mestu, ter Jurij Tepeš, ki je bil 43. V ospredju je Stochu na drugem mestu sledil sobotni zmagovalec Predazza Avstrijec Gregor Schlierenzauer (256,9), tretji pa je bil Norvežan Anders Bardal (248,6).