57 ogledov

Kranjec v bolečinah obsedel v ciljni areni

žan kranjec Profimedias
Francoz Alexis Pinturault je pred domačimi gledalci v Val d'Iseru premagal Marcela Hirscherja (+0,33) in se veselil druge zmage v sezoni. Žan Kranjec je bil diskvalificiran.

Alexis Pinturault, vodilni po prvi vožnji, je v finalu odgovoril na izziv Marcela Hirscherja in prevzel vodstvo v veleslalomskem seštevku, kjer ima zdaj 20 točk prednosti pred branilcem velikega kristalnega globusa.

V Val d'Iseru se je zbralo ogromno število domačih obiskovalcev, ki so bili priča tretji francoski zmagi na veleslalomih za svetovni pokal v sezoni 2016/2017. V Söldnu in Val d'Iseru je na prvo stopničko stopil Pinturault, na domačem terenu pa se je prejšnji konec tedna zmage veselil tudi Mathieu Faivre. Hirscher je vse tri veleslalome končal na drugem mestu.

Henrik Kristoffersen je v finalu pridobil 11 mest in se s 14. mesta po prvi vožnji prebil na najnižjo stopničko. Četrti je bil Felix Neureuther, peti pa Stefan Luitz.

Žan Kranjec tokrat ni bil tako prepričljiv kot v Söldnu, kljub veliki napaki v spodnjem delu finalne vožnje pa je eno mesto pridobil in tekmo končal kot 23. (+4,68). Zaradi nepravilne vožnje skozi zadnja vrata so ga naknadno diskvalificirali. Štefan Hadalin je odstopil v prvi vožnji.

Pinturault podaljšal francoski niz (2. vožnja)

Pred nastopom Žana Kranjca je bil v vodstvu Šved Andre Myhrer. Ljubljančan je imel 23 stotink prednosti, vendar jo je do prvega vmesnega časa že zapravil (+0,07). V srednjem delu proge je bil preveč zadržan in zaostanek povečal na 1,32 sekunde, nato pa v finišu naredil še veliko napako in na koncu zaostal 2,43 sekunde. Med vožnjo je dobil tudi močan udarec, saj se je po prečkanju ciljne črte prijel za stegno in razočarano sedel v sneg.

Dolgo časa je na prvem mestu preživel Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je vodil pred nastopom najboljših sedmih tekmovalcev. Nemec Felix Neureuther je naredil napako v spodnjem delu in zaostal šest stotink, Kristoffersena pa ni uspel premagati niti njegov rojak Kristian Leif Hauger.

Avstrijec Philipp Schoerghofer je bil na dobro na poti za prevzem vodstva, nato pa v spodnjem delu povsem popustil in zaostal za vodilnima tekmovalcema. Brez moči je bil tudi njegov rojak Roland Leitinger.

Kristoffersen je ostal prvi do nastopa Marcela Hirscherja, ki je še povečal debelo sekundo naskoka iz prve vožnje in prevzel vodstvo (-1,17). Stefan Luitz ni bil dorasel izzivu (+1,39), francosko prevlado na letošnjih veleslalomih pa je z drugo zmago v sezoni kronal Alexis Pinturault (-0,33).

Francoz razred zase, Kranjec skromen (1. vožnja)

Na startu je bilo 70 temovalcev. Najboljši slovenski veleslalomist Žan Kranjec, ki je sezono odprl s četrtim mestom v Söldnu, je nastopil s startno številko 20, njegov čas pa ni bil v skladu s pričakovanji.

Do prvega merjenja si je prismučal 65 stotink zaostanka, ki ga je do cilja vztrajno povečeval. Za vodilnim Pinturaultom je zaostal 2,36 sekunde, kar je zadostovalo za 24. mesto. Drugi slovenski predstavnik Štefan Hadalin ni prišel do cilja.

Tekmo je odprl Francoz Mathieu Faivre, ki je bil hitrejši od Victorja Muffata-Jeandeta. S številko tri je nastopil Francoz Alexis Pinturault in z odlično vožnjo prevzel vodstvo s kar sekundo in 60 stotinkami prednosti pred zasledovalci.

Francozu se ni uspel približati niti vodilni v seštevku discipline Avstrijec Marcel Hirscher, ki je zaostal 67 stotink in si prismučal začasno drugo mesto, v nadaljevanju pa eno mesto izgubil.

Šesti čas je s startno številko sedem dosegel Felix Neureuther, ki ima 55 stotink zaostanka za Hirscherjem. Nemca je kot prvi premagal Avstrijec Philipp Schoerghofer. Dobro se je odrezal Nemec Stefan Luitz, ki je za dve stotinki ugnal Hirscherja in si privozil drugo izhodišče. Roland Leitinger se je s ševilko 21 zavihtel na četrto mesto