12 ogledov

Krka prekratka za dve točki

Malcolm Armstead Metalac Farmakom/Foto studio Art
Košarkarji Krke so v tekmi 16. kola lige Aba v gosteh izgubili z Metalcem s 67:69 (18:23, 37:40, 51:47).

Novomeški košarkarji so neuspešno začelileto 2015. V prvem dvoboju so po dokaj izenačeni tekmi na koncu iz rok izpustili priložnost za zmago in doživeli tesen poraz.

Začetek je bil boljši za domače, ki so si hitro zagotovili vodstvo in ga obdržali vse do srede druge četrtine. Šele takrat je Krka prvič zadela za tri (met na koncu 5:23), pa tudi prvič povedla (26:25). Sledile so minute menjav v vodstvu, a so ob polčasu še vedno imeli prednost domači, zato pa je Krka stopila na plin in dobila tretji del tekme za sedem točk in vodila z 51:47.

Še do nekaj minut pred koncem je kazalo, da bodo Novomeščani kljub ne najbolj blesteči igri odnesli točki iz Valjeva. Toda domači so v 39. minuti prišli do prvega vodstva v tem delu igre (64:63). Po zadetih prostih metih in protinapadu Metalca je bilo na semaforju pol minute pred koncem že 68:64. Kanček upanja je nato vzbudil Alexis Wangmene s košem in še dodatnim prostim metom, toda na drugi strani je Nikola Malešević zadel en prosti met. V zadnjem napadu Krke je Malcolm Armstead zgrešil in ostalo je pri 67:69.

Krka drsi proti dnu

"Na koncu smo zgrešili nekaj zicerjev in odprtih metov, kar nas je stalo zmage. Dobro smo kontrolirali skok. V končnici je na parketu kar precej drselo, vendar so bili pogoji enaki za obe moštvi. Če bi mi slavili, to nikakor ne bi bilo nezasluženo," je po novem porazu Krke povedal trener Aleksandar Džikić.

Novomeščani so po novem porazu nazadovali v spodnjo polovico prvenstvene razpredelnice Lige ABA, za morebitno zmago v Valjevu pa je imel Džikić na razpolago premalo razpoloženih košarkarjev.  Poleg Armsteada (20 točk) in Mirka Mulalića (17) je mejo desetih točk presegel le Wangmene (12).