13 ogledov

Litva Argentincem podarila stotico

1/22
Litovska košarkarska reprezentanca se je v velikem slogu uvrstila v polfinale svetovnega prvenstva. Argentino je premagala s kar 104:85 in bo v polfinalu igrala z ZDA.

Tekma se je razpletla presenetljivo hitro. Po zaslugi fantastičnega meta za tri točke – od prvih osmih trojk sploh niso zgrešili – so Litovci v 10. minuti povedli z 28:18, v 13. pa že 35:20. Argentina je v prvem polčasu trojke metala 1:9. Poleg tega so Litovci učinkovito ustavili prvega asa gavčev Luisa Scolaja, Carlos Delfino je sicer dosegel 25 točk, a večino v obdobju, ko je bilo srečanje že davno odločeno.

Izbranci Kestutisa Kemzure so igrali izjemno natančno in kolektivno, največ pa za kar 32 točk vodili v 30. minuti. Več kot deset točk je doseglo kar sedem košarkarjev. Zadeli so 12 trojk iz 24 poskusov, ta odstotek pa so pokvarili v zadnji četrtini, ko je Argentina igrala bolj zavzeto, in ta del igre dobila z 32:19. Litva se bo v polfinalu pomerila z ZDA.