17 ogledov

Malysz slavil na prvi preizkušnji

(Foto: EPA) Žurnal24 main
Zmagovalec prve preizkušnje poletne sezone smučarskih skakalcev v Hinterzartnu je Adam Malysz. S skupnimi 265,6 točkami je za seboj pustil Thomasa Morgensterna (261,8) in Kalleja Keiturija (250,7).

Slovenci podobno kot v soboto na ekipni tekmi tudi tokrat niso priskakali v sam vrh. Še najbolje je s skokoma (98 in 99 metrov) opravil Peter Prevc, ki je pristal na 22. mestu (225,4), medtem ko je Primož Pikl (213,4 točk) s slabim skokom v drugo (92 metrov) močno pokvaril uvrstitev iz prve serije (21. mesto) in tako pristal na predzadnjem mestu. Preostali trije slovenski skakalci se niso uvrstili v finale. Jurij Tepeš je zasedel najbolj nehvaležno, 31. mesto, medtem ko sta Robert Kranjec in Mitja Mežnar končala kot 37. oz. 44.