24 ogledov

Maze: 31. mesto in pot domov!

Brez agresivnosti, z veliko napakami in Tina Maze je zaostala 4,04 sekunde. Je z Žurnal24 main
Slovenska smučarka Tina Maze je zaradi bolečin v stegnu zapustila prizorišče tekem svetovnega pokala v Zwieslu, tako da ne bo nastopila na sobotnem veleslalomu. Na slalomu je bila 31.

Kot so sporočili iz Smučarske zveze Slovenije, je najboljša slovenska smučarka že na poti domov, kjer jo zvečer čakajo zdravniški pregledi. Če bo poškodba hujše narave, se lahko zgodi, da bo Mazejeva morala spustiti svetovno prvenstvo v Garmish-Partenkirchnu, ki bo na sporedu od 7. do 20. februarja.

Na slalomu (le) 31. mesto
Številka 13 je bila za Tino Maze v Zwieslu nesrečna. Če je to sploh bila Tina?! Takšne je ne poznamo. Tako slabo letos še ni smučala in je v cilj prišla s 4,04 sekunde zaostanka (31.). Zmagala je Marlies Schild.

Tina Maze je v Zwieslu pred sedmimi leti v finalu z 21. mesta napredovala na stopničke. Na tokratnem slalomu pa se sploh ni prebila v finale! Od prvih vratc naprej je oddrsavala, bila je zelo zadržana ... to ni bila prava Tina. Očitno jo lažja poškodba še naprej preveč ovira, saj je s povsem neprepoznavnim nastopom v cilj prišla z zaostankom štirih sekund in štirih stotink. "Dejstvo je, da moram iti čez prag bolečine in se prepričati, da sem kljub temu sposobna dobrih voženj," je dejala pred startom. Na koncu Tina sicer niti ni bila tako zelo daleč od finala: na 31. mestu 17 stotink za trideseterico. Z visoko startno številko 62 je solidno odpeljala mlada Katarina Lavtar, ki je tekmo končala na 37. mestu, medtem ko je Maruša Ferk zaostala več kot šest sekund in bila 47.

Edini dober obet za Mazejevo. Našla je novega serviserja. Za Žurnal24 je razkrila: "Je Italijan. Prihaja iz kraja Cervinia ob
švicarski meji."

Po prvi vožnji je vodila Švedinja Maria Holmner. Zdelo se je, da bo v igri za zmago le še Slovakinja Veronika Zuzulova (+0,21), saj Avstrijka Marlies Schild na tretjem mestu zaostajala visokih 65 stotink sekunde. A smo se zmotili! Schildova je odpeljala vožnjo dneva in s prednostjo kar 68 stotink zanesljivo zmagala. Druga je bila Zuzulova, tretja pa Finka Tanja Poutiainen (+1,78). Holmnerjeva je v finalu naredila preveč napak in nazadovala na osmo mesto.

Marlies Schild | Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

V finalu so nastopile smučarke iz kar 13 držav, le nobeni Slovenki in nobeni smučarki iz Nove Zelandije se ni uspelo uvrstiti med 30 najboljših.

V bitki za veliki kristalni globus se po tem slalomu ni nič spremenilo. Američanka Lindsey Vonn zaradi pretresa možganov, ki ga je utrpela ob padcu na sredinem treningu smuka, ni nastopila. Tega pa ni znala izkoristiti Nemka Maria Riesch, ki je pred 10 tisoč svojimi navijači odstopila.