Šport > Moto športi
12 ogledov

Hamilton prvi po Schumacherju

hamilton rosberg bottas kvalifikacije belgija EPA
Na nedeljski dirki svetovnega prvenstva formule 1 za VN Belgije v Spa Francorchampsu bo s prvega mesta startal Britanec Lewis Hamilton.

Uspeh Mercedesa je pričakovano dopolnil še drugi voznik nemške ekipe Nico Rosberg. S tretjega mesta bo 11. preizkušnjo sezone začel Finec Valtteri Bottas (Williams).

Z dirko na klasičnem prizorišču v Belgiji se po poletnem premoru nadaljuje sezona formule 1. Po desetih dirkah je v vodstvu Hamilton z 202 točkama, Rosberg jih ima 181, tretji pa je Sebastian Vettel (Ferrari) s 160. Nemec, zmagovalec zadnje dirke pred premorom na Madžarskem, je bil danes razočaran, saj je končal šele na devetem mestu. Kimi Räikkönen v drugem Ferrariju se zaradi okvare dirkalnika ni uvrstil v finalni del kvalifikacij in bo začel s 14. mesta.

Z doseženim časom bi iz druge vrste začel še Francoz Romain Grosjean (Lotus), ki pa bo zaradi menjave menjalnika v dirkalniku dirko začel s pet mest slabšega izhodišča. Za njim sta bila v kvalifikacijah Mehičan Sergio Perez (Force India) in Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull), sedmi čas je dosegel Brazilec Felipe Massa (Williams).

Za Hamiltona je današnji "pole position" šesti zaporedni, deseti v sezoni in skupno že 48. v karieri, srebrni puščici pa sta devetič v sezoni poskrbeli za povsem Mercedesovo prvo startno vrsto.