Šport > Moto športi
30 ogledov

Hamilton razveselil domače navijače

lewis hamilton silverstone rosberg massa EPA
Na preizkušnji svetovnega prvenstva formule 1 v Silverstonu, deveti dirki sezone, je v kvalifikacijah najboljši čas dosegel domači britanski adut Lewis Hamilton.

Svetovni prvak in vodilni v letošnjem seštevku SP je premagal moštvenega sotekmovalca pri Mercedesu Nemca Nica Rosberga.

Slabše od pričakovanj in dosežkov na treningih se je odrezal Ferrari, saj bo italijanska ekipa na nedeljski dirki začela šele iz tretje vrste; nekdanji svetovni prvak Nemec Sebastian Vettel je bil le šesti, mesto pred njim je kvalifikacije končal moštveni sotekmovalec Finec Kimi Räikkönen.

lewis hamilton silverstone rosberg | Avtor: EPA EPA
Med Mercedesoma in Ferrarijema bosta dirko v Silverstonu začela oba Williamsova voznika, brazilski veteran Felipe Massa in Finec Valtteri Bottas.

Za Hamiltona je današnji najboljši izid v kvalifikacijah že osmi v tej sezoni, skupno pa že 46. "pole position" v karieri. Pred nedeljsko dirko ima Hamilton po osmih preizkušnjah sezone 169 točk, deset več od Rosberga, tretji pa je Vettel s 120.

''To je poseben dan. Vedno je poseben občutek, ko osvojiš najboljši startni položaj na domačih trleh, ko vidiš toliko navijačev. Ogromno ljudi si je prišlo ogledal današnje kvalifikacije, kar me je še dodatno motiviralo,'' je povedal Hamilton.

''Zadnji poskusi so bili čudni. Skoraj nihče ni izboljšal svojega časa oziroma le redki. Nekaj je bilo narobe s sprednjim levim delom mojega dirkalnika. Hudo narobe. Pogledati moramo, kaj je to,'' je povedal Rosberg.

''Fantastičen dan za nas. Neverjetno, koliko ljudi se je zbralo na naši domači dirki. Pomembno je, da smo dokazali, da lahko prehitimo oba Ferrarija,'' pa je povedal Massa.

Hamilton je postal najuspešenjši aktivni dirkač po številu najboljših startnih položajev. Pred njim sta tako samo še pokojni Ayrton Senna (65) in upokojeni Michael Schumacher (68).