10 ogledov

Lorenzo drugič zapored, Marc skoraj zbil Danija

Lorenzo Pedrosa Yamaha Honda motoGP moto GP motociklizem Montmelo VN Španije
1/9
Popoln španski dan v Montmelu so na dirki za veliko nagrado Španije zaokrožili še motociklisti v najmočnejšem razredu motoGP. Drugič zapored je slavil Jorge Lorenzo (Yamaha), ki je prehitel rojaka Danija Pedroso in Marca Márqueza (oba Honda). Pedrosa je kljub novi zmagi Lorenza ohranil vodstvo v skupnem seštevku.

Yamahin dirkač Jorge Lorenzo je z drugo zaporedno zmago v razredu motoGP še malce znižal zaostanek za vodilnim v skupnem seštevku Danijem Pedroso (Honda), potem ko je navijač Barcelone prehitel rojaka pod žgočim katalonskim soncem in se veselil prvega mesta.

Aktualni svetovni prvak se je fantastično pognal s starta in povedel že v prvem ovinku, nato pa pridno nabiral stotinke prednosti in na koncu slavil s slabima dvema sekundama naskoka. Lorenzo je v Montmelu slavil že lani. Novinec Marc Márquez (Honda) se je moral zadovoljti s tretjim mestom, čeprav je pritiskal vse do konca.

Lorenzo je po fantastičnem startu zanesljivo vodil od začetka do konca dirke, zato pa je bilo toliko bolj vroče v bitki za drugo mesto, kjer bi v predzadnjem krogu Márquez kmalu zbil Pedroso, dotaknil se je namreč njegovega kolesa, a je njegov moštveni kolega zdržal nalet neustrašnega mladca in ubranil položaj.

Razlika le še srečnih sedem

Po številnih odstopih, med drugim Cala Crutchlowa, Álvara Bautiste in Nickyja Haydna, se je do četrtega mesta kot skozi park sprehodil nekdanji svetovni prvak Valentino Rossi (Yamaha). Lorenzo je odpeljal praktično brezhibno dirko. V Kataloniji ni slavil le lani, temveč tudi leta 2010.

26-letni Majorčan je v skupnem seštevku s tretjo zmago v sezoni zmanjšal zaostanek za vodilnim Pedroso, slednji ima zdaj 123, Lorenzo pa 116 točk. Sezona se bo s sedmo dirko nadaljevala čez 13 dni v nizozemskem Assnu.

Že prej je v razredu moto2 slavil še en Španec, Pol Espargaró (Kalex Honda), ki je prehitel rojaka Esteva Rabata (Kalex Honda, +0,081), tretji pa Švicar Thomas Lüthi (Suter, +6,264). Po šesti dirki sezone svetovnega prvenstva je Espargaró napredoval na skupno drugo mesto in ima 35 točk zaostanka za vodilnim Britancem Scottom Reddingom (Kalex Honda), ki je bil tokrat četrti (+9,061).

Še enega v nizu popolnih španskih koncev tedna je v razredu moto1 v nedeljo dopoldne začel Luis Salom, ki je v najšibkejšem razredu z zmago tudi prevzel vodstvo v skupnem seštevku.