Šport > Moto športi
11 ogledov

McLarna začela najhitreje, nesreča Vettla

Sebastian Vettel Abu Dabi EPA
Prvi prosti trening pred VN Abu Dabija na stezi Jas Marina je dobil Jenson Button, drugega pa njegov moštveni kolega pri McLarnu Lewis Hamilton. Novi/stari svetovni prvak Sebastian Vettel je na drugem treningu trčil v zaščitno ograjo.

Britanec Lewis Hamilton (McLaren) je bil najhitrejši na petkovem drugem prostem treningu pred nedeljsko dirko v formuli 1 za VN Abu Dabija. Na drugo mesto se je uvrstil njegov rojak in moštveni kolega Jenson Buton, tretji čas je postavil Španec Fernando Alonso (Ferrari). Novi/stari prvak, Nemec Sebastian Vettel (Red Bull), je bil po nesreči šesti.

Vettel je 36 minut pred koncem treninga trčil v zaščitno ograjo in moral predčasno končati trening. Nemec v trčenju ni utrpel poškodb. Nekaj minut zatem se je na istem mestu "zavrtel" tudi Alonso.

Prvi trening Buttnu

Button je bil najhitrejši na prvem prostem treningu pred nedeljsko dirko. Na drugo in tretje mesto sta se uvrstila Avstralec Mark Webber (Redd Bull) in Hamilton, Vettel je bil četrti.