Petinsedemdesetletni nekdanji dirkač formule 1 Jody Scheckter je za italijanske medije priznal, da nima več veljavnega vožniškega dovoljena, zaradi česar je izgubil privilegij vožnje po Italiji, kjer prebiva že leto in pol.
Nekdanji vrhunski dirkač, še vedno edini prvak formule 1 iz Afrike, je vozniško dovoljenje pred mnogimi leti opravil v rodni Južni Afriki in ga kasneje uspešno zamenjal za angleškega. S tem dovoljenjem se je lahko nemoteno vozil tudi po cestah naše zahodne sosede, z menjavo stalnega prebivališča pa se je to spremenilo.
"Kot turist nisem imel takšnih težav, odkar pa sem se preselil v Recco, se je situacija spremenila. Z dokumentom sem se lahko vozil približno leto dni, zdaj pa je poteklo," je pojasnil.
Za pridobitev vozniške v svoji posvojeni državi bi moral opraviti teoretično in praktično usposabljenje, kar pa mu predstavlja veliko težavo, saj ni vešč italijanskega jezika.
"Težava je v tem, da so testi v italijanskem jeziku, moja italijanščinaa pa je zelo slaba," je za Corriere della Sero povedal 75-letnik in dodal: "Nimam niti najmanjših možnosti, da ga opravim."
Po poročanju italjanskega medija se je pri reševanju birokratske ovire obrnil tudi na svojo nekdanjo ekipo Ferrari. "Italijo sem si izbral za svojo in tukaj bi rad živel," je še poudaril nekdanji dirkač.
Scheckter je med letoma 1972 in 1980 nastopil na 112 dirkah formule 1 ter zabeležil deset zmag oziroma 33 uvrstitev na zmagovalni oder.
Leta 1979 je osvojil naslov svetovnega prvaka s Ferrarijem, rdeči iz Maranella pa so na njegovega naslednika čakali vse do leta 2000, ko je več kot dvedesetletno sušo končal Nemec Michael Schumacher.
Verjetno DOVOLJENJA ne, vi pisuni...