Šport > Moto športi
31 ogledov

Vettel v Indiji s prvega startnega položaja

Vettel trening Red Bull VN Indije Greater Noida New Delhi EPA
Dvakratni svetovni prvak v formuli 1 Nemec Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) bo nedeljsko dirko svetovnega prvenstva za veliko nagrado Indije začel s prvega startnega mesta. Pred tem je bil najhitrejši na vseh treh treningih in je dosegel 35. najhitrejši kvalifikacijski čas. Drugi je bil njegov moštveni kolega Avstralec Mark Webber.

Red Bull bo imel drugo dirko zapored oba dirkalnika v prvi vrsti. V drugi vrsti bosta 17. dirko sezone začela McLarna; Britanec Lewis Hamilton je dosegel tretji čas, četrtega pa njegov rojak Jenson Button. Španec Fernando Alonso (Ferrari) bo začel s petega startnega mesta.

Sebastian Vettel je lani na dirkališču v Greater Noidi, okrog 40 km od New Delhija, zmagal pred Buttnom in Alonsom. Štiri dirke pred koncem sezone ima Vettel na prvem mestu točkovanja za SP 215 točk, drugi je Alonso s šestimi točkami zaostanka, tretji pa Finec Kimi Räikkönen, ki pa je že precej zadaj in ima 167 točk. Teoretične možnosti za naslov imajo tri dirke pred koncem še Hamilton (153), Webber (152) in Button (131).

Že pred kvalifikacijami je Christian Horner, šef Red Bulla, povedal, da bo Vettel za njegovo ekipo vozil do leta 2014 in s tem zavrnil namigovanja, da naj bi se Nemec čez dve leti preselil v Ferrari.