11 ogledov

Muršak in kolegi dali skalp

Jan je sezono začel v AHL, zdaj pa končno dobil priložnost v NHL. (Foto: Reuters Žurnal24 main
Jan Muršak je kljub porazu svojih Detroit Red Wings (3:4 z New York Islanders) v novo leto lahko vstopil srečen, saj so se mu zadnji teden leta 2010 izpolnile otroške želje - igranje v ligi NHL.
Na novega leta dan se v NHL igra zimska klasika. Pred 67.000 navijači na Heinz Fieldu se bosta udarili ekipi Pittsburgh Penguins in Washington Capitals. Zaradi možnosti dežja in visokih temperatur pa tekma ne bo ob 19.00 po srednjeevropskem času, temveč šele ob dveh zjutraj (v noči na nedeljo).

New York Islanders radi na najbolj boleč način premagajo velika moštva. To so na silvestrovo naredili vodilni ekipi zahodne konference, Detroit Red Wingsom. P. A. Parenteau je za 4:3 zadel ob koncu četrte minute podaljška. Dva dni prej so po streljanju kazenskih strelov premagali vodilno ekipo vzhodne konference, Pittsburgh Penguins. Zmagi sta še toliko bolj vredni in presenetljivi, če vemo, da so v ligi 30 ekip Islanders ta hip šele 29. (vsega 11 zmag nad 36 tekmah). "Johnny Tavares mi je podal na palico, ne da bi me pogledal. Mislim, da sem presenetil vratarja Jimmyja Howarda. Dobro sem udaril in plošček je zletel v gol," je zmagovito akcijo opisal Parenteau. Na ledu je bil tudi Jan Muršak. V 10 minutah je enkrat streljal na gol nasprotnika.