13 ogledov

Muršaku šest minut, Kopi podal

Jan Muršak bo pomlad nadaljeval v klubskem dresu. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
V ligi NHL sta sinoči nastopila oba Slovenca. Anže Kopitar je ob zmagi svojega Los Angelesa proti Columbusu s 6:4 enkrat podal, Detroit pa je zmagal proti Vancouvru. Jan Muršak na ledu dobrih šest minut.

Slovenski hokejski reprezentant Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem zadetku moštva lige NHL Los Angeles Kings, ki je na domačem ledu dvorane Staples center premagalo Columbus s 6:4. Kopitar je še dvakrat streljal proti vratom tekmecev, a mreže ni zatresel.

Kopitar je od začetka sezone zbral že 45 točk (30 podaj, 15 golov) ter je trenutno deseti najučinkovitejši igralec lige NHL ter peti podajalec. Vodilni strelec lige je Sidney Crosby (Pittsburgh) s 66 točkami. Los Angeles si je z zmago popravil uvrstitev na razpredelnici zahodne konference, na kateri za vodilnim Vancouvrom zaostaja za 13 točk. V zelo izenačeni konferenci so se kralji s 47 točkami izenačili s štirimi moštvi – Minnesoto, San Josejem, Chicagom in Phoenixom.

Vancouver je sicer doma v derbiju zahodne konference po kazenskih strelih klonil proti moštvu Detroit Red Wings z 1:2. Edini uspešen izvajalec kazenskih strelov je bil češki napadalec Jiri Hudler, ki je Detroitu priigral zmago. Na svoji sedmi tekmi je za Detroit v najmočnejši hokejski ligi na svetu zaigral še en Slovenec, Jan Muršak, ki je na ledeni ploskvi preživel dobrih šest minut, v tem času pa je njegova statistika ostala prazna. Detroit se je Vancouvru približal le na eno točko razlike.