12 ogledov

Nadal nikoli bližje izpadu v 1. kolu

Rafael Nadal
1/9
Petkratni zmagovalec OP Francije v tenisu Rafael Nadal je v prvem kolu proti Johnu Isnerju preživljal mučne trenutke. Američana je ugnal šele po petih nizih in 241 minutah igre.

Prvi igralec sveta Španec Rafael Nadal je za preboj v drugo kolo OP Francije v tenisu potreboval pet nizov in 241 minut. Američana Johna Isnerja je premagal s 6:4, 6:7, 6:7, 6:2 in 6:4.

Nadal, ki letos v Parizu lovi rekordni šesti naslov, s čimer bi se izenačil z legendarnim Švedom Bjornom Borgom, kljub dvema zaporednima porazoma proti Srbu Novaku Djokoviću na pesku letos še vedno velja za prvega favorita Roland Garrosa.

Šestindvajsetletnega Johna Isnerja je teniški svet podrobno spoznal šele lani, ko je v Wimbledonu skupaj z Nicolasom Mahutom pisal zgodovino tenisa. Tenisača sta odigrala najdaljši dvoboj, ki se je po treh dneh v petem nizu končal šele pri rezultatu 70:68 za Američana.

Španec, ki je na zadnjih šestih turnirjih v Parizu izgubil le enkrat – pred dvema letoma je bil boljši Šved Robin Söderling –, je proti visokoraslemu Isnerju dobro začel dvoboj. V prvem nizu je bil en odvzem servisa dovolj za zmago s 6:4. Kralj peska je tudi drugi niz začel odlično in hitro povedel z 2:0.

Sledil je preobrat, Španec je delal vse več neizsiljenih napak, 2,06-metrski Isner, ki je prvič na srečanju odvzel servis nasprotniku, pa odlično serviral in dobival točke na mreži ter niz odločil sebi v prid v podaljšani igri. 13. igra je odločala tudi v tretjem nizu, kjer je bil spet bolj zbran Američan, ki ima najboljši rezultat iz Pariza lani, ko se je uvrstil v tretje kolo.

Isner je v dvoboju z Nadalom serviral 13 asov, uspešnost prvega servisa je bila 68-odstotna (112/165), zadel je 58 winnerjev (Nadal 50). Ob tem pa je Isner storil kar 58 neizsiljenih in tri dvojne napake (Nadal 27 in eno dvojno). Nadal je izkoristil pet od 15 brejk priložnosti, Isner pa je le eno. Razmerje v točkah je bilo 163:136 v korist igralca iz Majorke.

V četrtem nizu je prvi igralec sveta le pokazal boljši tenis. Nadal v tem delu igre ni naredil niti ene same neizsiljene napake, 39. igralcu z lestvice ATP pa dvakrat odvzel servis in niz dobil s 6:2. Nadal, ki v prvem kolu turnirjev za grand slam sploh ne pozna poraza, je pritisk stopnjeval tudi v odločilnem nizu. V tretji igri mu je uspelo še petič na srečanju odvzeti servis nasprotniku. V osmi igri petega niza je Isner na svoj servis rešil prvo žogo za zmago Nadala, ki je nato na svoj servis pri rezultatu 40:30 le izkoristil drugo priložnost za zmago in Američana premagal še v tretjem medsebojnem dvoboju.

"Proti Isnerju je vedno zelo težko in napeto. Isnerjev servis mi je povzročal kar nekaj preglavic in dvoboj je zelo visel. Za nekaj trenutkov moj tenis v podaljšani igri ni bil na najvišji ravni, najbrž zato, ker sem bil zelo živčen," je takoj po zmagi dejal Nadal.

Murray in Söderling naprej
V drugi krog sta veliko lažje kot Nadal napredovala četrti nosilec Britanec Andy Murray in osmi nosilec ter lanski polfinalist Avstrijec Jürgen Melzer, medtem ko je moral petopostavljeni Šved Robin Söderling odigrati štiri nize proti malo znanemu Američanu Ryanu Harrisonu. Napredoval je tudi peti nosilec Šved Robin Söderling.