Najdaljšega teniškega dvoboja v zgodovini tega športa je konec - dobil ga je John Isner!
1. 11 ur 5 minut − John Isner : Nicolas Mahut
2. 6 ur 33 minut − Fabrice Santoro : Arnaud Clement
3. 6 ur 22 minut − John McEnroe : Mats Wilander
4. 6 ur 21 minut − Boris Becker : John McEnroe
(1987, Davisov pokal)
5. 6 ur 4 minut − Horst Skoff : Mats Wilander
(1989, Davisov pokal)

Američan John Isner je Francoza Nicolasa Mahuta danes v Wimbledonu po treh dneh, oziroma enajstih urah in petih minutah igre le premagal ter na koncu slavil zmago s 6:4, 3:6, 6:7 (7), 7:6 (3) in rekordnih 70:68.

Omenjena igralca sta dvoboj pričela že v torek, ga nato zaradi teme prekinila, prav tako pa je glavni sodnik igro pri izidu 59:59 v odločilnem petem nizu prekinil tudi v sredo. Danes so gledalci na igrišču 18, ki je prav zaradi trajanja dvoboja privlačilo vse več radovednežev, le videli zmagovalca. Po odločilni točki je Isner padel na hrbet ter v zrak zalučal lopar.

Igralca sta tudi danes igrala zelo izenačeno, po izidu 59:59 sta do konca porabila več kot uro. Pravila namreč narekujejo, da se zadnji odločilni niz odigra do konca, dokler ni med nasprotnikoma dveh točk razlike. Isner je dvoboj končal s 112 asi, Mahut pa s 103.

Nadal se je namučil
Španski teniški igralec Rafael Nadal si je po petih odigranih nizih le zagotovil tretje kolo turnirja, potem ko je premagal Nizozemca Robina Haaseja. Prvi igralec sveta Nadal je 151. z jakostne lestvice ATP Haaseja ugnal s 5:7, 6:2, 3:6, 6:0 in 6:3.

Zmagovalec odprtega prvenstva Francije Nadal, ki je tudi po zaslugi pariškega slavja prevzel prvo mesto na lestvici ATP, se je v zadnjem času navadil, da se mu do finala največjih turnirjev ni bilo potrebno preveč potiti, tokratni nasprotnik pa mu je dokazal nasprotno. Haase ga je pošteno namučil, a drugopostavljeni Nadal je poskrbel, da do senzacije le ni prišlo.

"Dobro se počutim, sem v tretjem kolu, danes je bil ta dvoboj zame odličen test. Pred srečanjem sem vedel, da bo nevarno, odigral sem dober tenis. Potrebno je bilo psihično zdržati, kajti je zelo nevaren nasprotnik. Zelo sem vesel, da sem zmagal, saj sem bil že povsem blizu poraza," je po dvoboju dejal Nadal, ki se bo zdaj v nadaljevanju pomeril z Nemcem Philippom Petzschnerjem, ki je bil prav tako v petih nizih boljši od Poljaka Lukasza Kubota s 6:4, 3:6, 4:6, 6:3 in 6:2.

Dan je bil uspešen tudi za četrtega nosilca Škota Andyja Murrayja, ki je s 6:3, 6:4 in 6:2 odpravil Finca Jarkka Nieminena in šestega nosilca, Šveda Robina Söderlinga, ki je bil s 7:5, 6:1 in 6:4 boljši od Španca Marcela Granollersa.

Manj dela z nasprotnico je imela v ženskem delu turnirja prva nosilka Serena Williams, ki je Rusinjo Ano Čakvetadze odpravila zlahka s 6:0 in 6:1 po vsega 48 minutah.

Lepotici znova uspešni

Marija Šarapova je dvoboj drugega kola dobila brez težav. Tokrat je s 6:1 in 6:4 v 82 minutah padla Romunka Raluca Olaru. 16. nosilka se bo v tretjem kolu pomerila z zmagovalko dvoboja Daniela Hantuchova/Barbora Zahlavova.

Tudi Danka Caroline Wozniacki ni imela težav v drugem kolu, s 6:4 in 6:3 je premagala Kitajko Kai-Chen Chang.