13 ogledov

Nalbandian in Hewit igrala 288 minut

David Nalbandian
1/38
Belgijka Kim Clijsters je v prvem kolu OP Avstralije nekdanji prvi igralki sveta Rusinji Dinari Safini prizadejala najtežji poraz v karieri. Bilo je 6:0 in 6:0. David Nalbandian in Lleyton Hewit sta igrala do zgodnjega jutra.

V maratonskem, le 12 minut manj kot pet ur trajajočem dvoboju, je David Nalbandian s 3:6, 6:4, 3:6, 7:6, 9:7 premagal Lleytona Hewita. "Bilo je zelo težko prvo kolo, vedno ko se pomeriva, so dvoboji dolgi. Lleyton je pravi borec," je bil gentlemanski Nalbandian: "Igral je neverjetno. Sijajno se je bilo meriti z njim pred polnimi tribunami. Oba sva imela veliko priložnosti. Borila sva se, tudi ko sva bila utrujena. Tokrat sem slavil jaz, vendar bi lahko tudi Hewit." Naslednji Nalbandianov tekmec bo mladi Litovec Ricardas Berankis.

Prvi nosilec in prvi igralec sveta Rafael Nadal je na osrednjem igrišču proti Marcosu Danielu odigral le 11 iger, vse je tudi dobil (6:0, 5:0), Brazilec pa je nato dvoboj zaradi poškodbe predal. Španec, ki je v Melbournu slavil zmago leta 2009, je na igrišču prebil le 47 minut.

Nekoliko več dela je imel peti nosilec Andy Murray, ki se je meril s Slovakom Karolom Beckom, ta pa je dvoboj predal v tretjem nizu pri rezultatu 6:3, 6:1 in 4:2 za Britanca. Murray, ki je lani izgubil v finalu proti Rogerju Federerju, ni imel dostojnega nasprotnika. Slovak, ki je moral med letoma 2005 in 2007 zaradi dopinga prisilno počivati, je naredil kar 43 neizsiljenih napak. Napredoval je tudi četrti nosilec Šved Robin Söderling, ki je Italijana Potita Staraceja odpravil gladko s 3:0 v nizih.

Dvakratna kravata Safini
Tretja nosilka uvodnega grand slama sezone v tenisu Kim Clijsters je Rusinji Dinari Safini v prvem kolu posameznic dvakrat zavezala kravato (6:0, 6:0). Rusinja, nekdaj prva igralka sveta, ki jo je dolgo mučila poškodba, je bila povsem brez moči, na igrišču pa se je branila s solzami v očeh. Ponižanja s strani Belgijke je bilo konec po vsega 44 minutah. Clijstersova, trikratna zmagovalka Melbourna, Safini ni dopustila, da bi ji občinstvo namenilo glasen aplavz, niti ob koncu srečanja, ko je imela Rusinja na svoj servis prednost in priložnost, da dobila vsaj eno igro. Tudi to se ji ni posrečilo in osramočena se poslavlja v prvem kolu. Če že ne osramočena, pa je vsaj tako razočarana lahko tudi 19. nosilka, Srbkinja Ana Ivanović, ki je izgubila maratonski obračun proti Jekaterini Makarovi. Rusinja je odločilni tretji niz proti prav tako nekdanji številki ena lestvice WTA dobila z 10:8.