0 ogledov

Nashville ustavil Colorado tik pred rekordom Ottawe

O'Reilly Hutton Colorado Avalanche Nashville Predators NHL Reuters
Colorado Avalanche so na 14. tekmi sezone doma izgubili z Nashville Predators in zapravili priložnost, da bi izenačili rekordni začetek sezone Ottawe Senators (4:6).

Na neverjetni tekmi v Denverju je padlo kar deset zadetkov. Center C olin Wilson je za Nashville Predators zabil dva in dvakrat podal, pri gostih pa je gol dodal tudi Viktor Stalberg in na začetku sezone navdušujočemu Coloradu Avalanche preprečil zmenek z zgodovino.

Plazovom (12-2) je namreč zmanjkala zmaga do izenačitve rekordnega niza Ottawe Senators z začetka sezone 2007/08. Kanadčani so takrat postavili rekord lige za točkovni izkupiček po prvih 14 tekmah prvenstva.

Pri Coloradu je Matt Duchene zabil že deseti gol sezone in poravnal izid na 4:4 v tretji tretjini, a je Nashville odgovoril prek Colina Wilsona in Gabriel Bourqueja ter odnesel zmago izpod Skalnega gorovja.

Anaheim s 13. zmago na vrh lige

Sinoči so v severnoameriški hokejski ligi NHL nastopile najboljše ekipe po uvodnem mesecu nove sezone. Anaheim je zabeležil trinajsto zmago, tako da je s 27 točkami na vrhu razpredelnice, poraza so poleg Colorada doživeli Winnipeg Jets , najvišjo zmago večera pa so proti Pittsburgh Penguins zabeležili New York Rangers .

Dvoboj med Anaheimom in Phoenix Coyotes je bil derbi pacifiške skupine oziroma obračun vodilnih ekip zahoda. Gostitelji so ga dobili s 5:2 in tako ohranili stoodstoten izkupiček v domači dvorani. V šestih nastopih niso izgubili niti točke.

Aktualni prvaki iz Chicaga so zanesljivo vknjižili deseto zmago, tako da si s 24 točkami delijo drugo mesto v ligi. Winnipeg so premagali drugič v zadnjih petih dneh; prvič je bil rezultat prav tako prepričljiv – 5:1. Najvišjo zmago večera so vknjižili Rangersi. S 5:1 so premagali Pittsburgh, ki je z 22 točkami oziroma enajstimi zmagami in petimi porazi najboljša ekipa na vzhodu.