37 ogledov

Padla dva slovenska rekorda

Nastja Govejšek OKS Nastja Govejšek
Velenjska plavalka Nastja Govejšek je na evropskem prvenstvu v plavanju nastopila v dveh polfinalih in dvakrat izboljšala slovenski rekord.

Najprej je z dosežkom 26,11 osvojila 11. mesto na 50 m delfin, 20 minut pozneje je s 53,97 dosegla še nov slovenski rekord na 100 m prosto in osvojila 12. mesto.

V delfinovem slogu je lasten državni rekord, dosežen pred slabimi 14 dnevi v Kranju, izboljšala za 15 stotink sekunde, v prostem slogu pa je rekord z evropskega prvenstva v Herning leta 2013 popravila za natančno desetinko sekunde in postala prva Slovenka, ki je to razdaljo zmogla v manj kot 54 sekundah.

"Super sem zadovoljna z obema dosežkoma, posebej na 100 prosto, ker sem imela tako malo pavze, pa sem vseeno plavala pod 54 sekundami. V delfinu je bil v primerjavi z zjutraj boljši obrat, v prehodu v plavanje pa je bilo še nekaj rezerv, sicer pa je bil nastop tak, kot je bilo treba," je po tekmi povedala 18-letna Štajerka, ki bo imela v petek prost dan, v soboto jo čaka tekma na 100 m delfin, v nedeljo pa na 50 m prosto.

Slovenki na šestem oziroma sedmem mestu

Anja Klinar je osvojila šesto mesto na 800 metrov prosto (8:19,08). Druga Slovenka v finalu Tjaša Oder je bila sedma (8:20,22). Zmagala je Britanka Jazmin Carlin (8:11,01) pred Madžarko Boglarko Kapas (8:11,43) in Nizozemko Sharon Rouwendaal (8:15,84).