27 ogledov

Ne že spet: Teja le strel od stopničk!

25 sekund je en kazenski krog. Toliko je zaostala za tretjim mestom. (Foto: Nik Žurnal24 main
Teja Gregorin je pred sezono dejala, da ima dovolj uvrstitev v deseterico, da želi stopničke. A zgolj deseterica se še kar dogaja. Na sprintu v Anterselvi je bila z enim zgrešenim strelom šesta.

Norveška biatlonka Tora Berger je zmagovalka ženskega sprinta za svetovni pokal v italijanski Anterselvi, kar je njena tretja zaporedna zmaga. Na 7,5 kilometra dolgi progi je za 29,1 sekunde ugnala Slovakinjo Anastazijo Kuzmino in za 36,4 Rusinjo Olgo Zajcevo, ki sta po enkrat zavili v kazenski krog. Najboljša Slovenka je bila Teja Gregorin na šestem mestu (+51,9 in en zgrešeni strel), kar je njena najboljša uvrstitev v tej zimi. Točke svetovnega pokala je s 30. mestom osvojila tudi Tadeja Brankovič (+1:37,0/1), Andreja Mali je tekmo končala na 68. mestu (+2:50,3/3).

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Teja je navdušila s tekom, saj je v zadnjem krogu napredovala z 12. mesta po zadnjem streljanju na šesto. "Že v prvem krogu je bila od nje res hitrejša le Henklova, streljanje je bilo zaradi vetra nekaj počasnejše, kot smo si želeli, nato je nadaljevala dobro, na žalost pa ji je en strel na rob tarče odnesel današnje drugo mesto. Višje ne bi mogla," je po tekmi povedal njen trener Uroš Velepec, zadovoljen, da je forma njegove varovanke spet vrhunska: "Zdaj bomo na vsaki tekmi spet lahko pričakovali tudi napad na stopničke."

"Stopničke seveda ostajajo vedno bolj goreča želja, vendar bo tudi za to še prišel čas. Žal je vedno kakšen strel premalo natančen in tudi danes je bilo tako. V Anterselvi dobim nekakšno posebno energijo in to se pozna tudi na tekmah. Proge so mi pisane na kožo, višina mi ne dela preglavic, le še tek in streljanje se morata poklopiti. Tekaško spet prihajam k sebi in preprosto uživam v tekmovanju," je bila zadovoljna z nastopom 30-letna tekmovalka iz Ihana, ki je po dveh sedmih in treh devetih mestih dosegla uvrstitev sezone.

V soboto biatlonce v Anterselvi čaka dvojni spored. Dekleta se bodo pomerila v štafeti, moški pa v tekmi na 15 kilometrov s skupinskim startom. Slovenske barve bo branil le Jakov Fak.