8 ogledov

Nekdanji Celjan ustavil Srbe

Stochl Reuters
Slovaki so po zaslugi odličnega vratarja Richarda Stochla (18 obramb) v 3. kolu evropskega prvenstva prišli do točke proti domači reprezentanci Srbije (21:21). Nemčija je ugnala Švedsko in se kot naslednja prebila v drugi del. Poljaki so bili boljši od Dancev.

Srbi so se morali po dveh zaporednih zmagah zadovoljiti zgolj s točko proti Slovakom (21:21). Domači so v prvem polčasu vodili že za sedem zadetkov, a v drugem delu zaigrali preveč sproščeno, kar se jim je maščevalo. V vratih Slovaške se je razigral nekdanji član Celja Pivovarne Laško Richard Stochl (18 obramb) in prednost se je počasi začela topiti. Za končni izid je s sedemmetrovke poskrbel Tomas Urban. Poljaki so odpravili Dance in se veselili druge zmage. Ob polčasu ni kazalo na zmago izbrancev Bogdana Wente, saj so Danci vodili s 14:10.

Nemci prek Švedov v drugi del

Nemci so po porazu proti Češki in zmagi proti Makedoniji proti Švedom slavili še drugič zapored in se uvrstili v drugi del EP. Štirikratni evropski prvaki v prvem obračunu 3. kola skupine B niso bili kos Nemcem, ki so na koncu slavili z 29:24. Nemčija je že ob polčasu vodila za pet zadetkov (20:15) in v drugem polčasu srečanje le še mirno pripeljala do konca. Makedonija je gladko s 27:21 odpravila Češko.