14 ogledov

Nemci garali, Čile pripravil presenečenje

nemčija rokomet sp 2017 EPA
Nemški rokometaši so pohod proti četrtemu naslovu svetovnega prvaka začeli z zmago proti Madžarom. Aktualni prvak Francija je nadigrala Japonsko. Za prvo presenečenje prvenstva je poskrbela reprezentanca Čila.

Nemci, trikratni svetovni prvaki (1938, 1978, 2007) in aktualni evropski prvaki, so se v prvem krogu skupinskega dela nagarali za zmago proti Madžarom. Potem ko so v prvem polčasu že vodili s sedmimi goli razlike, so v drugem uprizorili osemminutno sušo, ki pa je naši vzhodni sosedi niso znali izkoristiti.

V zaključku srečanja je razlika skopnela na en gol, a so Nemci vzdržali in se veselili uspeha. Ključno vlogo sta odigrala Uwe Gensheimer s 13 goli in vratar Silvio Heinevetter, ki je nanizal 14 obramb.

Reprezentanca Čila je pred dvema letoma v Katarju potrebovala sedem tekem za prvo zmago na SP, tokrat ji je uspelo že v prvem poskusu. Žrtev uvodnega presenečenja SP v Franciji je bila izbrana vrsta Belorusije.

Čile je zabeležil sploh prvo zmago nad reprezentanco stare celine, temu primerno je bilo tudi veselje po tekmi. Južnoameriška ekipa je uvodoma nadzorovala potek, a so se Belorusi po 14 minutah prebudili in prišli do izenačenja na 10:10. Ekipi sta se na odmor odpravili s poravnanim izidom (14:14).

V drugem delu so Belorusi povedli za tri (24:21), a so Čilenci ob podpori predhodno neopredeljenih navijačev uspeli izenačiti (25:25). Ko je Rodrigo Salinas zadel za 30:27 v korist Čila, je bila Belorusija premagana. ''Čile, Čile,'' je odmevno zmago z vzkliki pozdravila dvorana.

Svetovno prvenstvo je z zmago začela Hrvaška, ki je v uvodnem krogu z 28:23 premagala Savdsko Arabijo, brez večjih težav pa se je na drugo mesto skupine D povzpela Danska, ki je z deseimi goli razlike ugnala Argentino (32:22).