20 ogledov

Nič od uspeha kariere za Polono

Hercogovo je porazila Srebotnikova. (Foto: Anže Petkovšek)
1/15
Polona Hercog se že prvi dan poslavlja od turnirja posameznic na OP Združenih držav Amerike v Flushing Meadowsu. Nepričakovano jo je ugnala Luksemburžanka Mandy Minella (6:4, 7:5).

Po uspehu kariere, ko se je slovenska teniška igralka Polona Hercog povzpela na rekordno 47. mesto na lestvici WTA, je za Mariborčanko na grand slamu v Flushing Meadowsu prišel pravi hladen tuš. Podobno kot lani, ko je klonila v prvem kolu proti domačinki Christini McHale, je tudi letos klonila na prvi oviri. S 6:4 in 7:5 jo je ugnala Luksemburžanka Mandy Minella. POGLEJTE SI PONEDELJKOVE UTRINKE IZ NEW YORKA.

Hercogova je na 17. igrišču Flushing Meadowsa začela neprepričljivo in po 45 minutah s 4:6 izgubila uvodni niz. Drugega je tekmica začela s servisom in vodstvom z 1:0. V nadaljevanju sta igralki dobivali igre po svojih začetnih udarcih, več dela, da je osvojila točke, pa je imela slovenska predstavnica. Tako je bilo vse do dvanajste igre drugega niza.

Tedaj je servirala Hercogova. Po izenačenju na 40:40 je Minella prišla do prednosti in žogice za zmago. Hercogovi je uspelo izenačiti, nato pa je imela dve zaključni žogici za izenačenje izida v nizu. To ji ni uspelo, saj je Luksemburžanka izkoristila drugo prednost za zmago po 81 minutah igre.

Hercogova je dvoboj začela kot favoritinja. Devetnajstletnica je s 47. mestom najvišje uvrščena slovenska igralka na svetovni lestvici WTA, 24-letna Minella pa je na lestvici zapisana kar 138 mest nižje. V precej izenačenem prvem dvoboju teh dveh igralk je tehtnico v prid Luksemburžanke prevesil drugi servis, saj je unovčila 58 odstotkov poskusov, Hercogova pa le 39. V točkah je Slovenka izgubila s 67:75, čeprav je imela šest asov, tekmica pa nobenega. V prvem servisu je bila nekoliko boljša Mariborčanka (74:72 odstotkov).

"Večni polfinalist" Davidenko naprej
Šesti nosilec turnirja Nikolaj Davidenko je začel s solidno zmago nad Američanom Michaelom Russellom (6:4, 6:1 in 6:3). Rus, ki se šele dobro vrača po poškodbi zapestja, je po nekaj slabšem začetku nato našel pravo igro in odpravil domačina po dveh urah in 21 minutah. Russell ni še nikoli dobil niti enega samega dvoboja v Flushing Meadowsu, a je proti dvakratnemu polfinalistu New Yorka v prvem nizu celo vodil s 4:2. Kot že rečeno, se je Davidenko pobral, zdaj pa ga čaka Richard Gasquet.

Branilka naslova Kim Clijsters je po težkem drugem nizu le odpravila Madžarko Greto Arn (6:0 in 7:5). Po tem, ko je prvi niz dobila po vsega 18 minutah, je v nadaljevanju že zaostala z 0:4 proti vzhodni slovenski sosedi. Kot je v njeni navadi, se je Belgijka z nepopustljivo igro vrnila in dobila 12 zaporednih točk ter v velikem slogu zaključila dvoboj. Tam jo čaka avstralska kvalifikantka Sally Peers.

Veliko bolj hitro je svojo nalogo v "velikem jabolku" opravila Italijanka Francesca Schiavone, ki se je sprehodila v drugo kolo proti Japonki Ajumi Mirito s 6:1 in 6:0. Osvajalka Roland Garrosa je prvi niz dobila po manj kot pol ure igre, šesta nosilka pa je bila v nadaljevanju še bolj neusmiljena do svoje azijske nasprotnice.

New York, OP ZDA (22,6 milijona USD), moški, prvo kolo:

Richard Gasquet (Fra) : Simon Greul (Nem) 6:3, 6:4, 6:2;
Kei Nišikori (Jap) : Jevgenij Korolev (Kaz) 7:6 (0), 5:2 predaja zaradi poškodbe;
Juan Carlos Ferrero (Špa/22) : Martin Klizan (Slk) 6:1, 6:3, 6:0;
Thiemo De Bakker (Niz) : Marc Gicquel (Fra) 6:4, 7:5, 6:2;
Marin Čilić (Hrv/11) : Ilija Marčenko (Ukr) 7:5, 6:3, 6:1;
Nikolaj Davidenko (Rus/6) : Michael Russell (ZDA) 6:4, 6:1, 6:3;
Ricardo Mello (Bra) : Björn Phau (Nem) 6:4, 7:5, 4:6, 7:6 (4).