21 ogledov

Nizozemski orkan potreboval 14 minut

1/20
Nogometne reprezentance se na prijateljskih srečanjih še naprej pospešeno pripravljajo na SP. Nizozemci so zahvaljujoč trem zadetkom v 14 minutah s 4:1 odpravili Gano.

Nizozemci so sodeč po prijateljski tekmi proti Gani že povsem pripravljeni na nastop na svetovnem prvenstvu v Južnoafriški republiki. Oranje so Gance odpravile s 4:1. Večino dela pa so Nizozemci opravili od 73. do 87. minute, ko so zadeli kar trikrat. Zmago so vpisali tudi Portugalci, ki so na krilih dvakratnega strelca Raula Meirelesa s 3:1 odpravili Kamerun. Omeniti velja, da si je glavni zvezdnik Kameruna Samuel Eto'o že v 34. minuti prislužil rdeči karton in predčasno pot pod prho.

Avstralce čakajo še ZDA
Avstralska
nogometna reprezentanca je v pripravah na svetovno prvenstvo v Roodepoortu premagala Dansko z 1:0 (0:0). Edini zadetek je dosegel Joshua Kennedy v 71. minuti. Avstralci bodo pred SP igrali še 5. junija proti ZDA.

Parks sam premagal Švico
Švica je v domačem Sionu klonila s Kostariko z 0:1 (0:0) ter od oktobra lani, ko si je zagotovila nastop na svetovnem nogometnem prvenstvu, izgubila vsa tri prijateljska srečanja. Dvoboj je v 57. minuti odločil Winston Parks po samostojnem prodoru, ko je preigral tri igralce tekmecev.