29 ogledov

6 golov Reala, vroč poljub za Piqueja

1/7
Nogometaši Reala se očitno zelo dobro počutijo na Mestalli. Tokrat so v Valencii premagali netopirje s kar 6:3. V večerni tekmi je Barcelona z 2:0 odpravila Osasuna in ostala vodilna za osem točk.

Jose Mourinho je po osvojitvi kraljevega pokala v soboto prav na Mestalli z zmago nad Barcelono tokrat tekmo začel s presenetljivo enajsterico. Portugalec, ki je tokrat ponudil priložnosti tudi mlademu, 20-letnemu branilcu Nachu Fernandezu, je (nekoliko) spočil Xabija Alonsa (ta je v igro vstopil v 62. minuti), Ronalda (vstopil v 67. minuti), Pepeja, Özila, Marcela, Arbeloa, Di Maria, Ramosa in Adebayorja, a se je Real na dvorišču Valencie še enkrat več dobro znašel. Po vratnici Karima Benzemaja v 20. minuti tekme je Francoz le tri minute kasneje načel mrežo netopirjev, potem ko si je domači čuvaj mreže Vicente Guaita privoščil napako pri izbijanju podaje Gonzala Higuaina v kazenski prostor. Benzemaju z neposredne bližine vrat ni bilo težko zadeti. Real je do vodstva z 2:0 prišel v 31. minuti po novi napaki obrambe Valencie: tokrat je zatajil Jeremy Mathieu, ki se je slabo gradil v kazenskem prostoru in Higauin mu je ukradel žogo ter rutinirano zabil. To je bil prvi gol Argentinca, ki je bil dolgo časa poškodovan, po 20. novembru 2010. Tretji zadetek v mreži varovancev Unaia Emeryja pa ni bil plod napake obrambe Valencie, ampak lepe akcije galaktikov. Po podaji Higuaina se je zadetka veselil Ricardo Kaka. Na 4:0 je s svojim drugim zadetkom na tekmi v 42. minuti po podaji Kakaja povišal prav Higuain.

Beli balet je tudi drugi polčas začel, tako kot je končal prvega. V 53. minuti tekme je Higuain dosegel še svoj tretji zadetek na tekmi, tudi tokrat pa mu je z leve strani podal Kaka. Na 1:5 je sedem minut kasneje zabil v zadnjem času zelo vroči Roberto Soldado, za katerega je bil to še 14. zadetek v letošnji La Ligi. A veselje na tribunah Mestalle ni trajalo dolgo, saj je le dve minuti kasneje še drugič zadel Kaka, ki je osmešil obrambo Valencie. V 81. minuti je Jonas Oliveira po podaji Juana Mata z lepim strelom z roba kazenskga prostora zadel za 2:6. Real je v zadnjih minutah nekoliko popustil v koncentraciji, kar je po novi lepi podaji Mate izkoristil Jordi Alba, ki je pet minut do konca rednega dela znižal na 3:6. A njihov zaostanek za vodilno Barcelono ostaja težko ulovljivih osem točk, saj je katalonski ponos zvečer z 2:0 premagal Osasuno.

"Ta zmaga je bila zelo pomembna," je po srečanju razlagal Villa. "Bilo nam je zelo težko, še posebej psihično. Tudi fizično smo bili še utrujeno od prejšnje tekme. A važno je, da smo dobili še tri točke, da je še tekma manj in ostaja osem točk prednosti." Real se še naprej ne predaja. "Še naprej se bomo borili, dokler bo naslov matematično dosegljiv," je dejal Jose Mourinho.

Villarreal ni izkoristil darila Valencie
Nogometaši Villarreala niso izkoristili spodrsljaja Valencie in so na tekmi proti Sevilli v Andaluziji na stadionu Ramona Sancheza Pizjuana klonil z 2:3. Sevilla, ki sezone ni začela najbolje, tako počasi pleza po lestvici navzgor. Domačim so zmago priskrbeli Ivan Rakitić, Alvaro Negredo in Romaric, medtem ko sta za rumeno podmornico zabila Carlos Marchena in Giuseppe Rossi. Villarrreal je v drugem polčasu bil nevarnejši nasportnik, toda varovancem Juana Carlosa Garrida ni uspelo priti do izenačenja na vročem gostovanju pri Sevilli.