28 ogledov

Američanke do tretjega naslova

mlada ameriška ženska nogometna reprezentanca, svetovno prvenstvo, finale, nemči Reuters
Ameriška ženska nogometna reprezentanca do dvajsetih let, je v finalu svetovnega prvenstva v Tokiu premagala Nemčijo z 1:0.

Ameriške nogometašice do 20 let so še tretjič  osvojile naslov svetovnih prvakinj. V nedeljskem finalu v Tokiu so z 1:0 (1:0) premagale Nemčijo, edini gol pa je v 44. minuti dosegla Kealia Ohai.

V tekmi za tretje mesto so bile Japonke z 2:1 (1:0) boljše od Nigerijk. Za domačinke sta zadeli Joko Tanaka in Asuka Nišikava, pri Nigerijkah pa je bila uspešna Desire Oparanozie.