13 ogledov

Norišnica: United izpadel po trilerju

De Gea Mata Chelsea Manchester United Premier League Anglija liga prvenstvo
1/23
Chelsea se je na novi epski tekmi oddolžil Manchester Unitedu za poraz na zadnji ligaški tekmi in rdeče vrage po podaljšku izločil iz ligaškega pokala (5:4). Svoje popotovanje je s porazom proti Swanseaju končal tudi branilec naslova Liverpool (1:3). Real Madrid je dobil gol tretjeligaša Alcoyana, a vseeno visoko slavil (4:1).

Na dan, ko so pri angleški nogometni zvezi vložili uradno pritožbo zaradi neprimernih besed sodnika Marka Clattenburga, sta v postavil Chelseaja proti Manchester Unitedu tri dni po incidentnem obračunu na Stamford Bridgeu začela tako John Obi Mikel kot Juan Mata.

Sicer precej spremenjeni postavi obeh ekip, kjer so manjkali denimo Ashley Cole, Fernando Torres, Wayne Rooney in drugi, sta razumljivo prikazali nekaj manj razburljiv uvod v tekmo, kjer pa je prvi udarec tokrat pripadel Unitedu.

Petr Čech je po rutinskem izvajanju gol avta v težave poslal španskega vezista Oriola Romeua, ki mu je na robu kazenskega prostora žogo izmaknil Anderson, velški veteran Ryan Giggs pa je zabil lahek vodilni zadetek.

Ševčenko gledal svojega naslednika

Boljša igra je Chelseaju zasluženo izenačenje prinesla v 31. minuti, ko je po prekršku Alexa Büttnerja nad prodirajočim Victorjem Mosesom najstrožjo kazen izkoristil David Luiz. Danski vratar Anders Lindegaard se je žoge sicer dotaknil, a je bil strel premočen.

Tekmo v Londonu je ob boku Romana Abramoviča spremljal tudi nekdanji Chelseajev napadalec Andrej Ševčenko, ukrajinski ostrostrelec pa se je lahko z ruskim mogotcem le držal za glavo, ko je rutinska globinska podaja proti Javierju Hernándezu tik pred polčasom iz igre vrgla celotno zadnjo vrsto modrih, Mehičan pa je premagal Čecha.

United je zaspano začel drugi polčas in potem, ko so njegovi branilci po podaji iz kota nerazumljivo pred vrati povsem samega pustili Daniela Sturridgea (streljal je mimo gola), je že iz naslednjega kota (spet neoviran) zabil Gary Cahill.

Chelsea nagrajen za potrpežljivost

Za tretje vodstvo večera je v 59. minuti nato zabil še Nani, ki je po lepi dvojni podaji z Andersonom prišel pred vrata Chelseaja in matiral Čecha z delikatnim lobom. Moses in César Azpilicueta sta z glavama nato zapravila dve imenitni priložnosti za izenačenje.

Roberto Di Matteo je stavil vse na napad, saj sta v zadnjih 20 minutah na zelenico prišla tudi Oscar in Eden Hazard. Mata je zahteval še drugo enajstmetrovko, ko je njegova podaja v roko zadela Michaela Keana, toda sodnik Lee Mason ni zapiskal.

Chelsea si je priigral še nekaj lepih priložnosti in pretil z izenačenjem, ki je nato le prišlo v zadnji akciji na tekmi. Mladi Scott Wooton je nerodno podrl Ramiresa in zakrivil najstrožjo kazen, ki jo je hladnokrvno s strelom po sredini izkoristil Hazard.

Wooton se je v še večje težave pri Siru Alexu Fergusonu spravil v podaljšku, ko je rutinsko dolgo žogo v 97. minuti izbil točno na noge Sturridgeu, ki je preigral Lindegaarda in pred navijači Uniteda zabil za prvo Chelseajevo vodstvo večera.

Morata Alcoyano Real Madrid španski pokal Copa del Rey | Avtor: EPA EPA
Ko je Ramires po hitrem protinapadu zabil za 5:3 se je zdelo, da je nore tekme le konec, a je Giggs po prekršku Azpilicuete nad Hernándezom zabil z enajstih metrov in poskrbel za napeto končnico, kjer pa se United ni več približal zadetku.

Izpad branilcev naslova

Liverpool je hitro končal svojo obrambo naslova, saj je ekipa trenerja Brendana Rodgersa na Anfieldu izgubila proti Rodgersovim nekdanjim delodajalcem Swansea Cityju (1:3). Proti sicer resda zelo oslabljeni ekipi Redsov je vodilni gol v prvem polčasu zabil Chico.

V drugem polčasu sta delo za Valižane dokončala Nathan Dyer in Jonathan de Guzman, čeprav je Luis Suárez vmes znižal na 1:2. To je bilo sploh prvič, da se je Swanseaju uspelo uvrstiti v četrtfinale ligaškega pokala.

Tottenham Hotspur, naslednji nasprotniki Maribora v Evropski ligi, so po vodstvu pri Norwich Cityju na koncu dobili dva gola in izpadli. Zadetek Garetha Bala so domači izničili v drugem polčasu, Clint Dempsey pa je nato še zapravil enajstmetrovko, ki bi verjetno pomenila podaljšek.

Real razkazal svoj podmladek

Karim Benzema je začel in končal zabijanje golov Real Madrida na gostovanju pri tretjeligašu Alcoyanu v Valencii (4:1). Poleg Francoza sta zdela še Kaká in José Rodríguez, ki je debitiral z izvrstnim zadetkom. Poleg Rodrígueza je trener José Mourinho minute namenil tudi Nachu, Álexu in Álvaru Morati. Edini gol za domače je zabil Javi Lara.

Netopirje zdaj čaka še izlet na mitski Santiago Bernabéu, nekaj kilometrov stran pa bo Atlético Madrid branil visoko prednost proti Real Jaénu, ki ga je v Andaluziji zanesljivo ugnal s 3:0. Najbolj se je namučila Málaga, kateri je tretjeligaš Cacereño zabil kar tri gole (4:3).

Angleški ligaški pokal (Capital One Cup), osmina finala:

Chelsea : Manchester United 5:4 (1:2)
Luiz (31/11-m), Cahill (52), Hazard (90/11-m), Sturridge (97), Ramires (116); Giggs (22), Hernández (43), Nani (59), Giggs (120)

Norwich City : Tottenham 2:1 (0:0)
Verthongen (84/a.g.), Jackson (86); Bale (66)
Dempsey (Tottenham) je v 90. minuti zapravil enajstmetrovko.

Liverpool : Swansea City 1:3 (0:0)
Suárez (77); Chico (34), Dyer (72), De Guzman (90)

Cacereño : Málaga 3:4 (1:2)
Jaraiz (36), Chapi (50), Esteve (87); Onyewu (2), Santa Cruz (20, 73), Duda (59)

Real Jaén : Atlético Madrid 0:3 (0:1)
Diego Costa (28/11-m), Adrián (62), Raúl García (90)

Alcoyano : Real Madrid 1:4 (0:2)
Lara (77); Benzema (21, 88), Kaká (35), José Rodríguez (67)

Nemški pokal (DFB Pokal), osmina finala:

Arminia Bielefeld : Bayer Leverkusen 2:3* (1:1)
Hille (11), Schütz (82); Hegeler (23), Friedrich (56), Schürrle (93)
RK: Müller (117/Arminia)

Karlsruhe : Duisburg 1:0 (0:0)
Kempe (88)
RK: Šukalo (80), Wiedwald (89/oba Duisburg)
Šukalo (Duisburg) je igral do 88. minute, ko je dobil drugi rumeni karton.

Kickers Offenbach : Union Berlin 2:0 (0:0)
Fetsch (75), Vogler (85)

Stuttgart : St. Pauli 3:0 (3:0)
Traoré (21), Ibišević (22), Hajnal (41)

Bayern München : Kaiserslautern 4:0 (1:0)
Pizarro (12, 58), Robben (49, 88)

Fortuna Düsseldorf : Borussia Mönchengladbach 1:0* (0:0)
Rafael (97)
Langeneke (Fortuna) je v 84. minuti zapravil enajstmetrovko.

Wormatia Worms : 1. FC Köln 0:0** /3:4/
Maroh je igral do 46. minute, Brečko (oba Köln) je odigral celo tekmo in zabil odločilno enajstmetrovko.