28 ogledov

Argentina pohrustala Ekvador

lionel messi EPA
Argentinska nogometna reprezentanca je doma v Buenos Airesu s 4:0 (3:0) premagala Ekvador in vodi v južnoameriških kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 2014. Zadeli so Sergio Aguero na svoj štiriindvajseti rojstni dan (20. minuta), Gonzalo Higuain (29.), Lionel Messi (31.) in Angel Di Maria (75.).

Argentina ima sedaj po petih krogu na lestvici južnoameriških kvalifikacij deset točk. Čile je v La Pazu z goloma Charlesa Aranguiza in Artura Vidala premagal Bolivijo z 2:0 (1:0) in je z devetimi točkami na drugem mestu.

Urugvaj in Venezuela sta se v Montevideu razšla z neodločenim izidom 1:1 (1:0). Obe ekipi imata po osem točk, vendar ima Urugvaj, ki je tretji, tekmo manj. Diego Forlan je zadel za gostitelje v 39. minuti, Salomon Rondon (84.) pa za Venezuelo.

Urugvaj je ostal neporažen tudi po štirinajsti zaporedni tekmi in je najuspešnejša južnoameriška reprezentanca v zadnjem obdobju. Četrti je bil na SP leta 2010, lani je osvojil pokal Amerike in je za Španijo in Nemčijo na zanj rekordnem tretjem mestu svetovne lestvice.