7 ogledov

Arsenal na vrh, Liverpool pa 3:0!

Dider Drogba Tim Howard gol zadetek strel mreža mreza enajstmetrovka 11-metrovka
1/16
Reuters
Rezultatska kriza pri Chelseaju se še ne namerava končati, saj so modri remizirali tudi proti Evertonu (1:1). Liverpool se prebuja: v ponedeljek so zmagali 3:0. Novi vodilni pa je Arsenal!
Poglejte si galerijo s tekem Premier League. TUKAJ

Po strogo dosojeni enajstmetrovki je Chelsea v vodstvo proti Evertonu povedel Dider Drogba, a so gostje svojo premoč v zaključku tekme kronali z izenačenjem, ko je z glavo zadel Jermaine Beckford. Modrim na koncu ni pomagalo niti sedem minut sodnikovega podaljška (zaradi poškodbe vratarja Petra Čecha), po katerem se je še ena v nizu tekem na Stamford Bridgeu končala s kislim remijem.

Spodrsljaj Chelseaja je najbolje izkoristil njihov londonski kolega Arsenal, ki je z dvema goloma Samirja Nasrija odpravil Fulham. Tudi stadion Emirates je letos daleč od trdnjave, toda dva zadetka Francoza, ki letos igra v življenjski formi, in pomembna obramba Lukasza Fabianskega v zaključku tekme sta topničarje izstrelila na vrh lestvice.

Na ponedeljkovi tekmi je ob vrnitvi danes trenerja Aston Ville Gerarda Houllierja na Anfield Liverpool zanesljivo zmagal s 3:0. Z goli Davida N'goga, Ryana Babla in Maxija Rodrigueza je četa Roya Hodgsona napredovala na osmo mesto lestvice Premier League.

Prerivanje Téveza in Mancinija
Manchester City
je na domači tekmi z Boltonom povedel že po štirih minutah, ko je zadel kapetan Cárlos Tévez, a sinjemodri niso zmogli povišanja vodstva. Krčevito branjenje v zadnjih minutah je s prekrškom za drugi rumeni karton začinil Aleksandar Kolarov, toda City je od vrha zdaj oddaljen zgolj tri točke in je zdaj četrti. Glavna zgodba večera je bila na Eastlandsu kljub temu menjava, ki jo je trener Roberto Mancini opravil v 90. minuti. Tévezu ni bilo niti najmanj všeč, da se je na sodnikovi tabli izpisala ravno njegova številka, kar je Manciniju s povišanim tonom na nekaj centimetrih razdalje tudi povedal. Na razvoj ljubezenske zgodbe Mancini-Tévez še čakamo ...