9 ogledov

Arsenal slavil na Anfieldu

Dirk Kuyt je zadel za vodstvo Liverpoola, ki pa ni zdržalo do konca srečanja. (F
1/8
V derbiju 16. kola Premier League je Arsenal na Anfieldu z 2:1 ugnal Liverpool. Chelsea je doma zgolj remiziral proti ekipi Evertona. Manchester United pa je doma klonil proti Aston Villi.

Liverpool je po izpadu iz Lige prvakov doživel še en boleč udarec. Na domačem Anfieldu je v derbiju 16. kola Premier League klonil proti Arsenalu. Topničarji so bili od Redsov boljši z 2:1. Igralci Liverpoola so sicer povedli, ko je v 41. minuti zadel Nizozemec Dirk Kuyt. Toda topničarji se niso predali in v 50. minuti prišli do izenačenja. Varovanci Arsena Wengerja pa se niso zadovoljili le s točko in tako so v 59. minuti prek Rusa Andreja Aršavina povedli. Kasneje se je izkazalo, da je bilo to tudi zmagoviti zadetek. Arsenal se je na Anfieldu veselil prve prvenstvene zmage po letu 2003.

Chelsea
je na domačem terenu proti Evertonu v mini golijadi (3:3) izgubil dve pomembni točki v boju za naslov prvaka. Nogometaši iz Liverpoola se tekmeca niso ustrašili in povedli že v 11. minuti, ko si je gol zabil vratar Chelseaja Petr Cech. Igralci Chelsea so se vrnili in po dveh golih Didierja Drogbaja vodili s 3:2, a jim je slavje preprečil nekdanji igralec Manchestra Uniteda Louis Saha. Drogba je s 13 goli najboljši strelec lige. Varovanci Carla Ancelottija so tako brez zmage že štiri tekme zapored. "Zaslužili smo si zmago, a je nismo dosegli. Doma se mora zmagati," je bil po remiju slabe volje Ancelotti.

Doma se mora zmagati!
Carlo Ancelotti

Rezultat 3:3 je bil tudi na tekmi Manchester Cityja in Boltona, kjer so slednji trikrat zapravili prednost. V zadnji sobotni temi pa je bil Manchester United v igri, da z zmago pride na prvo mesto, a mu je spodrsnilo proti Aston Villi. V 21. minuti je zadel Gabriel Agbonlahor in 0:1 je bil rezulat srečanja, ki je goste vzdignil na tretje mesto premierligaške razpredelnice.