6 ogledov

Atletico doma potrdil napredovanje

Kun Agüreo je z zadetkom v 83. minuti le še potrdil napredovanje Atletica v skup Žurnal24 main
Madridski Atletico je v najzanimivejšem obračunu prvega dela drugih tekem četrtega kola kvalifikacij za Ligo prvakov z zmago 2:0 proti Panathinaikosu le še potrdil napredovanje v skupinski del.

Torkove povratne tekme 4. kola kvalifikacij za nogometno Ligo prvakov so že dale prva imena, ki so si prek kvalifikacij zagotovila igranje v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju. Udeleženci LP so tako postali Lyon, Atletico Madrid, Debrecen, Zürich in Maccabi Haifa.

Lyon je brez težav izločil Anderlecht. Že prvo tekmo je dobil s 5:1, na povratni v Belgiji pa je slavil s 3:1. Strelec za Lyon je bil Lisandro Lopez (26., 32., 41.), za Anderlecht pa je bil uspešen Matias Suarez (51./11m). Madridski Atletico je prav tako večino dela opravil že na prvi tekmi, ko je v gosteh ugnal Panathinaikos s 3:2. Nocoj je doma spet zmagal, tokrat z izidom 2:0. Strelca sta bila grški nogometaš Loukas Vintra (avtogol v 4. minuti) in Sergio Agüero (83.).

Debrecen je z 2:1 v gosteh premagal Levski iz Sofije, doma pa je danes slavil z 2:0. Za Madžare sta zadela Jozsef Varga (13.) in Gergely Rudolf (35.). Krvnik Maribora Zürich je z lahkoto opravil z Ventspilsom. Že prvo tekmo v gosteh je dobil s 3:0, danes pa je napredovanje potrdil z novo zmago 2:1. Za Švicarje sta zadela Johan Vonlanthen (6.) in Almen Abdi (90.), za goste pa je bil uspešen Igor Tigirlas (8.). Maccabi Haifa pa je končal pot Salzburgu. Potem ko je uvodno tekmo v Avstriji dobil z 2:1, je nocoj spet vzel mero Avstrijcem (3:0). Za Izraelce so bili uspešniVladimer Dvaliašvili (31.), Eyal Golasa (57.) in Mohammad Ghadir (90.).

V sredo je na sporedu še preostalih pet dvobojev 4. kola kvalifikacij.