42 ogledov

"Au revoir" PSG, Kirm naprej v 93. minuti!

Nene Paris Saint Germain PSG Athletic Bilbao Evropska liga EPA
V sredo in četrtek bodo na sporedu zadnji predtekmovalni paketi tekem skupinskega dela Evropske lige. Paris Saint-Germain je s svojo multimilijonsko ekipo izpadel kljub domači zmagi nad Athleticom Bilbaom (4:2). Odense je z golom Fulhamu v 93. minuti prinesel napredovanje Wisli Andraža Kirma.

Med najboljšimi 32 ekipami letošnje Evropske lige ne bo Paris Saint-Germaina. Francozi, eni izmed glavnih favoritov pred začetkom tekmovanja, so v skupini F zaman čakali na uslugo Slovana Bratislave, ki je doma izgubil s Salzburgom, Avstrijci pa se namesto multimilijonske ekipe iz francoskega glavnega mesta veselijo uvrstitve v nadaljnje tekmovanje.

Odločilno tekmo na pariškem Parku princev je sodil slovenski sodnik Matej Jug, obračun pa se je začel katastrofalno za PSG, saj je Athletic Bilbao povedel že v eni prvih akcij, ko je zadel Jon Aurtenetxe. Prvi zvezdnik ekipe Javier Pastore in Mathieu Bodmer sta domače moštvo, okrepljeno z dobrimi novicami iz Bratislave, kjer je Slovan po vodstvu z 2:0 sicer držal remi z 2:2, nato izstrelila v vodstvo. Baski so v drugem polčasu izenačili prek Davida Lopeza, a sta Athletic na koncu pokopala avtogol Iniga Pereza in enajstmetrovka Guillaumeja Hoarauja, PSG pa si je lahko privoščil tudi zgrešeno najstrožjo kazen Brazilca Neneja. Vse storjeno je bilo kljub temu premalo za Parižane, saj je Salzburg, tudi sam okrepljen z milijoni bogatega pokrovitelja (od leta 2005 naprej je to proizvajalec energijske pijače Red Bull), na koncu zmagal v Bratislavi.

V skupini D je Lazio premagal že uvrščeni Sporting (2:0), pot med najboljših 32 pa mu je odprla šele zmaga Züricha nad Vasluiem z identičnim rezultatom. Bešiktaš je na derbiju zadnjega kola doma premagal Stoke City in prehitel Angleže na vrhu skupine E, iz katere je izpadel Dinamo Kijev, ki je tekmo proti Maccabiju Tel-Avivu končal z devetimi nogometaši na igrišču (3:3).

Poljaki potrebovali uslugo in jo dobili

Wisla Krakov je morala na zadnji tekmi skupinskega dela Evropske lige premagati nizozemski Twente in ob istem času pogledovati proti Londonu, kjer je Fulham na svojem Craven Cottagu gostil Odense. Zaradi slabših medsebojnih rezultatov so morali Poljaki skupaj z Andražem Kirmom upati na remi ali poraz Angležev ob Temzi, sami pa iskati zmago proti že uvrščenim Nizozemcem.

V šokantnih okoliščinah so vse našteto tudi dočakali - Kirm je na igrišče sicer prišel šele v 89. minuti, ko je Wisla že vodila s končnim rezultatom 2:1, nato pa so iz Londona prišle neverjetne novice. Odense je iz praktično ničesar zabil dva gola, potem ko so Angleži v prvem polčasu že vodili z goli Clinta Dempseyja in Kerima Freija, končnega za 2:2 pa so Danci zabili celo v 93. minuti! Espen Ruud je podal v sredino, kjer je Djilby Fall zabil z dobesedno zadnjim strelom na tekmi. Rezultat iz Londona je pomenil, da je drugo mesto na koncu osvojila Wisla, ki bo eden možnih nasprotnikov Manchestra Uniteda in Manchestra Cityja v žrebu šestnajstine finala.

Branko Ilić je bil z Lokomotivo Moskvo že pred gostovanjem pri Anderlechtu uvrščen med najboljših 32, Ilić pa je ob petardi, ki jo je v Belgiji dobila njegova ekipa, odigral celo tekmo (5:3).