11 ogledov

Austria preživela ljubljansko ofenzivo

Austria Olimpija Dunaj Ljubljana
1/18
Nogometaši Olimpije so po pravi drami na Dunaju morali priznati premoč Austrii. Ta se je na povratni tekmi tretjega predkola Evropske lige veselila zmage s 3:2. Prečka Dareta Vršiča v zadnjih sekundah tekme ...

Ljubljančani, ki so na Dunaj prišli z izidom 1:1 iz Stožic, so eno prvih lepih priložnosti na tekmi zapravili v 15. minuti, ko je Nik Omladič poskusil z 20 metrov, a ni povzročil prevelikih težav avstrijskemu vratarju. Na drugi strani so nekajkrat zapretili tudi Avstrijci (denimo Zlatko Junuzović v 18. minuti), a prav tako brez uspeha. Zato pa so vijolični povedli v 18. minuti, ko je po kotu z glavo žogo pod prečko zabil Nacer Barazite. Zadetek je še poživil domačine, ki so znova nevarno merili prek Tomaša Juna v 24. minuti, nato pa so žogo v svoje noge vzeli gosti, ki pa jim ob čvrsti domači obrambi, pomanjkanju idej in nemočnih napadalcih ni uspelo priti do resnega zaključnega strela.

Zeleno-bela ladja se je še bolj začela potapljati po 20 sekundah drugega polčasa, ko je Barazite - takrat z nogo z desetih metrov - žogo spet poslal pod prečko in podvojil dunajsko prednost. Tik zatem je imel priložnost na drugi strani Omladič, a preveč okleval, tako da je domača obramba njegov strel blokirala. Ko je kazalo, da je Olimpija že izgubljena, je upanje vzbudila izključitev A. Grünwalda (drugi rumen karton), še bolj pa hitro unovčenje številčne prednosti. V 54. minuti je namreč Dare Vršič iz bližine znižal na 1:2, v 59. minuti pa je Boban Jović po dvojni podaji z Draganom Čadikovskim izenačil na 2:2.

V 68. minuti pa nov šok za goste: po prerivanju Andjelkovića in Juna je ruski sodnik Aleksej Eskov (pre)hitro pokazal na belo točko za Avstrijce, Barazite pa je z nje zabil še svoj tretji gol (v 86. minuti bi lahko še četrtega, a za las zgrešil, tako kot Florian Klein v 88). Za nameček je v 71. minuti drugi rumen karton hitro "pokasiral" še Andjelković, tako da so bile moči na zelenici spet izenačene. A vendarle je bila Olimpija v 75. minuti znova blizu izenačenja, Vršič - ki je v zadnjem napadu sodnikovega podaljška s kota zadel prečko - je najprej zatresel vratnico, Pascal Grünwald pa je nato obranil še "zicer" Antonia Delamea-Mlinarja. Evropska zgodba je v letošnji sezoni za Olimpijo zaključena.

Trener zmajev Dušan Kosič je po tekmi povedal: "Odigrali smo solidno tekmo, se po 0:2 vrnili v igro in imeli tekmeca napol v šoku. Gotovo smo v tistem trenutku naredili napako, da smo se povlekli nazaj z igralcem več, tekmeca, ki je bil praktično 'mrtev', bi morali višje stisniti. Fantom nimam česa zameriti, žal mi je za njih, ker so vložili ogromno truda, pokazali, da znajo igrati nogomet. Žal mi je zato, ker niso bili nagrajeni s prebojem v naslednji krog."

"Hvala navijačem, ki so nas podprli na Dunaju, bili so fantastični. Oni so srce tega kluba in nam dajejo dodatno motivacijo, da napredujemo in da za njih naredimo tak klub, ki so ga zaslužijo. Dunaj sicer zapuščamo s solznimi očmi, a moramo biti ponosni na to, kar smo postali v zadnjih mesecih," pa je za uradno spletno stran zmajev ob slovesu od Evrope dejal športni direktor Mile Ačimović.