15 ogledov

Barca padla na tretje mesto

Barcelona Profimedias
V 17. kolu španskega prvenstva je Barcelona osvojila točko na gostovanju pri Villarrealu.

V derbiju 17. kola je rumena podmornica gostila Barcelono. Katalonci so na El Madrigal prišli s slabo popotnico, med tednom jih je v kraljevem pokalu z 2:1 premagal Athletic Bilbao.

Tokrat so imeli gostje več priložnosti v prvem polčasu, najlepšo je zamudil Neymar, ki se po podaji v peterec domačih na treh metrih od golove črte ni uspel otresti branilca Mateo Musacchio, Argentinec je v zadnjem hipu podstavil nogo in blokiral strel Brazilca.

Na začetku drugega polčasa je sledil šok za navijače Barcelone. Alexandre Pato je sprejel žogo na sredini igrišča, dolgo tekel proti šestnajstercu gostov, nato pa s podajo na desni strani kazenskega prostora našel Nicolo Sansoneja, ki je bolj natančno kot močno diagonalno streljal proti golu. Žoga je poletela mimo nemočnega Marc-Andréja ter Stegna in se od vratnice odbila v gol.

Barca je nato pritisnila za izenačenje, a do pravih priložnosti večinoma ni prihajala, saj so bili njeni igralci nenatančni pri zadnjih podajah, zgoščena domača obramba pa je žoge uspešno izbijala iz svojih 16 metrov. V 70. minuti ji to ni uspelo, ob podaji Neymarja je nespretno odreagiral Bruno Soriano, ki je padel preko žoge, nato pa je v padcu iztegnil roko in z njo blokiral srel Lionela Messija. Na začudenje nogometašev Barcelone je sodniška piščalka ostala nema, Soriano pa bi si vsekakor zaslužil rdeči karton, hkrati pa bi morala biti dosojena še enajstmetrovka. Že v enem od naslednjih napadov je Messi z roba kazenskega prostora zadel vratnico.

Gostje so še naprej napadali, a bili neuspešni do 89. minute. Takrat je biol nad Messijem storjen prekršek na dvajsetih metrih. Argentinec je tudi izvajal prosti strel in snel pajčevino z Villarrealovega gola. Z rezultatom 1:1 se je tekma tudi končala.

Barcelona je ob včerajšnji visoki zmagi Seville padla na tretje mesto, za vodilnim Realom, ki ima tudi tekmo manj, pa zdaj zaostaja za pet točk.