18 ogledov

Barça prvak: "Zaslužili smo si naslov"

1/26
Nogometaši Barcelone so z remijem (1:1) pri Levanteju v 36. kolu Lige BBVA osvojili tretji zaporedno naslov španskega državnega prvaka. Real je v torek gladko ugnal nogometaše Getafeja (4:0).
Klubsko svetovno prvenstvo: 2009

Barcelona sicer na Valencio letos nima najlepših spominov (v finalu Kraljevega pokala so Katalonci namreč izgubili proti madridskemu Realu), toda od danes bo temu najverjetneje drugače. Varovanci Pepa Guardiole so namreč na gostovanju pri Levanteju z remijem (1:1) osvojili naslov španskega državnega prvaka. Še tretjič zapovrstjo. Kataloncem sicer nocoj ni uspelo slaviti, a za osvojitev naslova jim je zadostovala že točka, saj imajo dve koli pred koncem prvenstva zadostnih šest točk prednosti pred Realom. "Devet mesecev smo garali, veliko je bilo odrekanj in zelo čustvenih trenutkov. Zaslužili smo si ta naslov, vsi smo zelo srečni," je v prvi izjavi po osvojitvi naslova povedal David Villa.

Za remi sta tokrat poskrbela Seydou Keita - ta je Barcelono v vodstvo popeljal v 28. minuti tekme - in Felipe Caicedo. Posojeni nogometaš Manchester Cityja je za izenačenje Levanteja na stadionu Ciutat de Valencia zabil še pred iztekom prvega polčasa. V drugem polčasu navijači obeh ekip niso bili deležni golov, zato pa so lahko dva nevarna poskusa Lionela Messija, ki pa ni zabil. Argentinec tako izgublja bitko za "Pichichija" (najboljšega strelca lige BBVA, op. p.) s Cristianom Ronaldom (CR7, op. p.) (36:31 v prid Portugalca).

Ronaldov šov se nadaljuje
Cristiano Ronaldo
je vsaj za en dan odložil slavje navijačev Barcelone, da bi se veselili 21. naslova španskega prvaka v zgodovini.

Portugalec nadaljuje lov na klubski rekord Huga Sancheza iz sezone 1989/1990. Zdaj je pri 36 prvenstvenih zadetkih, za izenačenje dosežka Sancheza pa mu na zadnjih dveh tekmah manjkata le še dva. Glede na formo v zadnjih tednih – proti Sevilli je dosegel štiri gole, doma proti Getafeju, ki je klonil s 4:0, pa tri – je to povsem mogoče.

"Naš cilj je, pomagati Cristianu, da postane najboljši strelec lige,” altruistično razlaga napadalec Gonzalo Higuain, podobne misli pa se podijo tudi po glavi Aitorja Karanke – Mourinho je namreč še vedno zavit v globok molk, potem ko ga je Uefa kaznovala s petimi tekmami prepovedi zaradi kritik sodnika po prvi polfinalni tekmi z Barcelono v Ligi prvakov: “Logično je, da Cristianu soigralci pomagajo. Strelski rekord je skladen z njegovimi zmožnostmi. Ne vemo, kje so Ronaldove meje.”

Ronaldo je prvič udaril v 24. minuti, ko je po izvrstnem prodoru in podaji Nemca Mesuta Özila preskočil dva branilca in zadel z glavo. Ronaldo je tudi pri drugem zadetku sodeloval z Özilom, ki je v 57. minuti po hitrem protinapadu natančno podal pred gol, prvi zvezdnik belega baleta pa je še enajstič v sezoni izkoristil podajo Nemca za zadetek. Na 3:0 je v 77. minuti povišal rezervist Karim Benzema, ki je po dolgi podaji Xabija Alonsa v kazenski prostor odlično meril in z volejem premagal nasprotnega vratarja. Ronaldo je svoj tretji zadetek dosegel v 92. minuti iz enajstmetrovke in je zdaj pri 36 golih, petih več od zvezdnika Barcelone Lionela Messija.