47 ogledov

Barça rezervirala polfinalno vstopnico

Messi Neymar Barcelona Real Sociedad CdR EPA
V španskem kraljevem pokalu so znani vsi štirje polfinalisti.

Že pred četrtkom so si napredovanje v polfinale zagotovili madridski Atlético, Celta Vigo in Alavés, zadnja pokalna polfinalistka pa je postala Barcelona, ki je minimalno gostujočo zmago s prve tekme proti Real Sociedadu doma nadgradila s petimi goli (5:2).

V prvem polčasu so gledalci na Camp Nouu videli le en zadetek, v 17. minuti je zadel Denis Suárez. Kmalu po začetku nadaljevanja je z bele točke na 2:0 povišal Leo Messi, med 62. in 73. minuti pa so padli kar trije zadetki: eden za Barcelono (Luis Suárez), dva pa za Sociedad (Juanmi in Willian José).

Vse dvome o končnem zmagovalcu sta v 80. oziroma 82. minuti razblinila Arda Turan in Denis Suárez s svojim drugim zadetkom na srečanju.