27 ogledov

Barça: še 13 zmag do rekorda Evrope

Lionel Messi David Villa Andres Iniesta gol zadetek proslavljanje proslava vesel
1/16
Nogometaši Barcelone so dosegli rekorden niz zmag v španski prvi ligi – 16! A s tem so še daleč od evropskega rekorda. Preverite, katera ekipa je pred 38 leti v domači ligi zmagala 29 tekem zapored.

Nogometaši Barcelone so rekorden niz zmag v španski prvi ligi dosegli s tem, ko so premagali Atletico Madrid s 3:0, vse tri zadetke pa je za 16. zaporedno zmago s hat-trickom zabil argentinski zvezdnik Lionel Messi. Ekipa Pepa Guardiole je presegla rekord Reala iz Madrida, ki je v sezoni 1960/61 slavil petnajst zaporednih zmag. Messi je za vodilno ekipo španskega prvenstva zadel 40 golov na 33 tekmah v vseh tekmovanjih in je s 24 goli v španskem prvenstvu na prvem mestu letošnje sezone, s 167 goli pa je sedaj sam na četrtem mestu večne lestvice in zaostaja le še za Cesarjem Rodriguezom (235), Laszlom Kubalo (196) in Josepom Samitierjem (178).

Najdaljši niz zmag v domačem nogometnem prvenstvu v Evropi sicer še vedno drži portugalska Benfica, ki je med letoma 1971 in 1973 dosegla 29 zaporednih zmag. Po statistiki Evropske nogometne zveze (Uefa) je na drugem mestu zagrebški Dinamo z 28 zmagami med letoma 2006 in 2007, sledi pa škotska ekipa Celtic (25, 2003–2004). Barcelona je na 11. mestu.