10 ogledov

Barça spet dlje od Reala

Lionel Messi je iz enajstmetrovke zabil za končnih 2:0. Žurnal24 main
Na Camp Nouu je z 2:0 padel Bilbao, medtem se je madridski derbi med Realom in Atleticom končal brez zmagovalca (1:1). Zadnjeuvrščena Numancia je doma šokirala Valencio.

Getafe : Málaga 1:2

Za Barcelono letos nepredstavljiva serija petih zaporednih tekem brez zmage (tri v prvenstvu in po ena v pokalu in Ligi prvakov) se je danes zvečer le končala. Na Camp Nouu je z 2:0 padel Athletic Bilbao, a rezultat bi lahko bil vsaj trikrat višji. Prvi je z glavo po prostem strelu Xavija Hernandeza udaril Sergio Busquets, ki je zabil svoj prvi prvoligaški gol v karieri. Po prekršku nad Andresom Iniesto je Lionel Messi že čez dobrih deset minut iz enajstih metrov postavil končni rezultat. V drugem delu je Barça zapravila toliko lepih priložnosti, kot si jih nekatere ekipe pripravijo v celi sezoni. Prednjačil je predvsem Samuel Eto'o, daleč pa ni bil niti Thierry Henry. Da se večer Kataloncev (znova) ni končal najlepše pa je tokrat poskrbel kapetan Carles Puyol. Slednji si je po zračnem dvoboju spet načel levi gleženj in je igrišče zapustil predčasno, po najnovejših informacijah pa bo odsoten najmanj tri tedne.

Zmaga Barcelone je v Madridu, kjer je na Santiagu Bernabeuu sočasno potekal mestni derbi med Realom in Atleticom, še bolj pritisnila na domači beli balet. Ta je spet plesal po robu prepada, saj so rojiblancosi povedli po hitrem protinapadu in golu Diega Forlana v 38. minuti. Kraljevi klub ni navduševal in je grozil izključno prek nezaustavljivega Arjena Robbna, na 1:1 pa je iz prepovedanega položaja izenačil do tedaj nevidni Klaas-Jan Huntelaar, kmalu po začetku drugega polčasa. Sergio Agüero, ki je celo noč smešil in mučil obrambni dvojec Fabio Cannavaro-Sergio Ramos se je trikrat znašel sam pred Ikerjem Casillasom, a je vsakič znova zastreljal veliko in že skoraj deset let pričakovano zmago "indijancev" nad velikimi sosedi. Zadnja zmaga sega v leto 1999, ko je Atletico prav na Bernabeuu premagal bele s 3:1. Realu je tako po desetih zaporednih zmagah in 20. decembru 2008 prvič spodrsnilo, Barcelonina prednost pa zdaj znaša šest točk.

Največji šok 26. kola pa je zagotova doživela Valencia. Ta je gostovala pri zadnjeuvrščeni Numancii in na koncu domov odšla z ničlo v rokah. Vicente je netopirje sicer hitro povedel v vodstvo, a so bili domači zbrani in so na koncu po zaslugi Carlosa Arande in Joseja Barkera prišli do nepričakovane zmage in pomembnih treh točk v boju za obstanek. Omenimo lahko tudi, da je Numancia letos neugodna za velike klube, saj se je proti njim v prvem kolu opekla tudi Barcelona. Kakšnega presenečenja pa ni dovolila Sevilla, ki je bila doma z 2:1 boljša od Almerie. Junak tekme je bil Frederic Kanoute z golom in asistenco.